10 medali reprezentantów PKK

10 medali reprezentantów PKK - Zdjęcie główne

Dziesięć medali zdobyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate w przeprowadzonych dzisiaj w Poznaniu Mistrzostwach Polski U’21, Juniorów i Kadetów w Karate Olimpijskim.

Tytuły mistrzów Polski wywalczyli: Julia Grzelak (kumie kadetek, -47 kg), Marta Michalewicz (kumite juniorek, -59 kg), Dawid Sobkowiak (kumite juniorów, +76 kg), Filip Vogt (kumite U’21 mężczyzn; -75 kg) i Kacper Vogt (kumite juniorów; -76 kg). Na drugich stopniach podium stawali: Michał Florczak (kumite kadetów, -57 kg), Magdalena Godlewska (kumite juniorek, -59 kg), Jakub Konowalczyk (kumite mężczyzn U’21, -84 kg) i Maciej Śmigielski (kumite mężczyzn U’21, -67 kg). Medalowy plon uzupełniony został brązowym krążkiem Jakuba Margieli (kumite juniorów; -61 kg). Pleszewski klub zajął w klasyfikacji medalowej drugie miejsce w stawce 42 klubów, ustępując jedynie wrocławskiemu Budokanowi (12 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych medali).