10 punktów lekkoatletów

10 punktów lekkoatletów - Zdjęcie główne

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce tym razem odbyły się w odległym Goleniowie. Siedmioosobowa reprezentacja LKS-u OSiR Pleszew nie zawiodła, zdobywając w Systemie Sportu Młodzieżowego aż 10 punktów.

Aleksandra Sarna wywalczyła dwa medale: srebrny w pchnięciu kulą (10,80 – rekord życiowy) oraz brązowy w rzucie dyskiem (29,19). Piąte lokaty zajęli: Kacper Banaszak (2:52,75 – rekord życiowy; w biegu na 1000 metrów), Tobiasz Bartczak (6:19,93 – rekord życiowy; w biegu na 2000 metrów) oraz Dominika Szablewska (30,68 w rzucie młotem). Ostatnia z wymienionych była ponadto siódma w pchnięciu kulą (10,20). W obu startach ustanowiła „życiówki”. Zuzanna Szczepaniak pobiegła na 300 metrów, zajmując wynikiem 43,29 szóste miejsce. Punktował też Mikołaj Janik, który w biegu na 2000 metrów zajął siódmą pozycję z rekordem życiowym 6:34,30. Nieco pecha miała Alicja Grzybowska, bo 12. lokata w biegu na 1000 metrów (3:19,70) punktu nie dała.