Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKRAFT-BOX
R E K L A M A

12-tego... Wszystko zdarzyć się może. Ale rozwodu nie będzie!

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    8.11.2018
Przemysław Góralczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

12 listopada. Święto po święcie więc świętujemy! Gdzie kupisz "napoje"? Czego nie załatwisz? Rozwodu na pewno nie dostaniesz...

Polska komedia?

R E K L A M A

Niekoniecznie. Polskie życie. Posłowie przegłosowali prawo, uwzględniając senackie poprawki. Ustawę błyskawicznie podpisał prezydent. 12 listopada jednak dniem wolnym. Dla kogo „święto” po święcie? Jakie możemy mieć problemy tego dnia? Czy trzeba zrezygnować z wcześniejszych planów? Pytań jest wiele… Nic, tylko świętować… Szybko, szybciutko… Czy o tym, że w tym roku przypada 100-lecie odzyskania niepodległości rząd dowiedział się ostatni? No raczej nie… Ale jedno jest już pewne – święto i dzień wolny można wprowadzić do kalendarza w ekspresowym tempie, kilka dni wcześniej. Choć jeszcze nie było wiadomo, jak z tym 12 listopada będzie, już panowało zamieszanie. – Niektóre piekarnie informowały już wcześniej, że pieczywa w tym dniu nie będzie. W sklepach mówiły o tym ekspedientki – informuje jeden z czytelników. Tak więc warto o tym pamiętać, robiąc sobotnie zakupy. Szczególnie w małych miejscowościach.

Niestety bez zakupów...

Problem mają wielkie sieci handlowe, które w nieco nerwowej atmosferze do końca czekały na informacje z rządu… Dziś już wiadomo - sklepy będą jednak zamknięte. Zarówno duże centra handlowe jak i mniejsze dyskonty. Zakupy tradycyjnie zrobimy w małych sklepach, gdzie za ladą stanie właściciel, niektórych sklepach sieci takich jak Żabka oraz na stacjach benzynowych.

Rozwodu nie będzie

To jednak nie komedia. A i do śmiechu nie wszystkim. 12 listopada nie załatwią nic ci, którzy zaplanowali wizyty w urzędach. W przypadku tych umówionych trzeba będzie znaleźć inny termin. W sądach nie odbędą się zaplanowane na ten dzień rozprawy. Sędziowie wyznaczą nowe terminy. Kiedy? Może być różnie, nawet za kilka miesięcy. Tak więc jeżeli ktoś czekał tego dnia na rozwód – nic z tego. Ale może za kilka miesięcy partia rządząca oznajmi kolejny sukces – uratowaliśmy tysiące polskich małżeństw! Nieczynne będą placówki oświatowe. Ale za to można iść z dziećmi do kina...

UWAGA! KONKURS! A Wy jak chcecie spędzić ten dzień? W łóżku? Robiąc porządki? Jesienny grill na zakończenie sezonu? Czy może jednak patriotyczna impreza? Piszcie nam o swoich pomysłach! Te najbardziej oryginalne nagrodzimy upominkami! A jutro kolejny konkurs! Śledźcie nasz portal!

 

Lista branż, które mogą pracować 12 listopada: - gastronomia (restauracje, puby, kawiarnie) - kina - stacje benzynowe - małe sklepy spożywcze, o ile za ladą stanie właściciel - piekarnie - apteki (rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia)

12 listopada 2018 i wolne tego dnia to pomysł, który nie przypadł do gustu ekonomistom. Według nich gospodarka straci na tym posunięciu nawet 4 mld złotych.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Andrzej
5 miesięcy temu 4
Kto ma wolne to ma Niektórzy pracodawcy nie dadzą wolnego w poniedziałek sami z siebie przesunęli ten dzień na inny termin To jest chore
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktoś
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
A ja mam w d...e to wolne które jest bez sensu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
5 miesięcy temu 2
A mnie to cieszy, wolnego nigdy za dużo!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polak
5 miesięcy temu 1
Jestem za wolnym dniem. Brawo Prezydent. Zaś hipermarkety, szczególnie te zza Odry to ja mam w d.....
R E K L A M A
R E K L A M A