13 medali Mistrzostw Polski w Karate WKF

13 medali Mistrzostw Polski w Karate WKF - Zdjęcie główne

Przez dwa dni rozgrywane były w Hali Sportowej w Pleszewie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF. Młodzież z Pleszewskiego Klubu Karate nie zawiodła. Jej start zaowocował 11 medalami indywidualnymi i dodatkowo dwoma drużynowymi – wszystkimi w kumite.

Indywidualnymi mistrzami Polski zostali raczej zgodnie z przewidywaniami bracia Kacper i Filip Vogt (odpowiednio -76 kg juniorów oraz -75 kg młodzieżowców), a także dwie dziewczyny: juniorka Marta Michalewicz (-59kg) i juniorka młodsza Magdalena Godlewska (+54 kg). Najbardziej napracowała się Magda, która w drodze po końcowy triumf musiała stoczyć aż pięć zwycięskich walk. Wicemistrzem Polski został Dawid Sobkowiak (+70 kg juniorów), a brązowe krążki zdobyli: junior młodszy Maksymilian Sadowski (-70kg), junior Konrad Tanaś (-55kg), juniorki Wiktoria Maciejewska i Martyna Kaźmierowska (-48 kg), a także w konkurencji młodzieżowej Barbara Sadowska (+68 kg) i Julia Rutecka (-55kg). W klasyfikacji medalowej PKK uplasował się na drugiej pozycji w stawce 59 uczestniczących klubów.