19. edycja Ligi Taekwondo Wesołek zakończona

19. edycja Ligi Taekwondo Wesołek zakończona - Zdjęcie główne

Finał w Śremie ukoronował zmagania w 19. edycji Ligi Taekwondo Wesołek. Młodzi reprezentanci UKS-u Taekwondo Pleszew nie zawiedli.

Zdobyli 9 medali, w tym pięć srebrnych (3 w walkach i po jednym w poomse i dollyo chagi) oraz cztery brązowe (3 w walkach i 1 w poomse). Trzy srebrne krążki wywalczył ponadto startujący w grupie masters Robert Sander. Wszyscy nasi medaliści – w tabeli. W klasyfikacji łącznej, uwzględniającej cztery starty, najwyżej, bo na siódmych miejscach, sklasyfikowano Aleksandra Sawickiego (dzieci do lat 7) i Julię Terpiłowską (młodzicy). Mastersi mieli tylko trzy występy. Robert Sander dzięki świetnemu finiszowi zajął trzecią lokatę. Łącznie w pięciu grupach wiekowych sklasyfikowano 338 uczestników z 32 klubów. Pleszew zajął zespołowo w konkurencjach sprawnościowych czwartą pozycję, a w walkach był dziesiąty.