Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Nieruchomość
R E K L A M A

500 plus dla nauczycieli [ANKIETA]

› Aktualności 8 miesięcy temu    12.09.2017
Redakcja
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A

Nauczyciele mają otrzymywać 500 zł za doskonalenie zawodowe. 500 plus mają dostać od państwa tylko nauczyciele dyplomowani. Oto nowy pomysł resortu edukacji.

500 plus ma być motywacją dla nauczycieli dyplomowanych do systematycznego dokształcania się. - Nauczyciele potrzebują motywacji do doskonalenia zawodowego, bo obecnie jest tak, że w połowie swojej kariery nie mają bodźców, ani finansowych, ani rozwojowych - uzasadniała wprowadzenie dodatku dla belfrów minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Szefowa resortu edukacji dodała, że nauczyciel dyplomowany dodatek w wysokości 500 złotych mógłby otrzymywać aż do przejścia na emeryturę. - Po trzech latach od przyznania pieniędzy sprawdzamy, czy dany nauczyciel rzeczywiście dokonał szczególnych osiągnięć zawodowych - zaznacza Zalewska.

Związek Nauczycielstwa Polskiego uważa jednak, że 500 plus tylko dla nauczycieli dyplomowanych wywoła konflikt w środowisku nauczycielskim. - Jeżeli nauczyciel ma ocenę wyróżniającą, to bez względu na to, czy jest kontraktowy, mianowany czy dyplomowany, taki dodatek powinien otrzymywać, inaczej będzie to początek dzielenia środowiska oświatowego - mówi Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP.

Co sądzicie o pomyśle resortu edukacji? Głosujcie i komentujcie. Najtrafniejsze wpisy opublikujemy jak co tydzień na drugiej stronie "Życia Pleszewa". Prosimy o nieużywanie wulgaryzmów i szanowanie prawideł języka polskiego.

R E K L A M A

Czy nauczyciele powinni dostawać 500 plus?

ankieta dodana 12.09.2017, ilość wszystkich głosów: 133
Tak, ale tylko dyplomowani
12%
Tak. Ale tylko mianowani i dyplomowani
2%
Tak, wszyscy
17%
Nie
64%
Jest mi to obojętne
5%
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ belfer
8 miesięcy temu 7
Zgadzam się z propozycją ministerstwa. Wielu moich kolegów i koleżanek chciałby dużo zarabiać ale o dokształcać im się nie chce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Filon
8 miesięcy temu ocena: 50%  6
Gdybym był nauczycielem to wolałbym chyba nie dostać tego dodatku bo już wyobrażam sobie te wymagania i kontrolowanie osiągnięć, już teraz nauczyciel, który się do pracy przykłada prywatnego życia praktycznie nie ma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nauczyciel
8 miesięcy temu ocena: 80%  5
Czy to jest temat, którym powinna zajmować się redakcja Z. Ple. ? Jesteście gazetą lokalna i informujcie o tym co się na naszym terenie dzieje. Nie bądzcie ankieterami a dziennikarzami z prawdziwego zdarzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zizu
8 miesięcy temu ocena: 71%  4
Temat zastępczy żeby odwrócić uwagę od "reformy" Podwyżki się należą wszystkim nauczycielom już od dawna. Ale bardziej od podwyżek nauczyciele oczekują szacunku do zawodu który jeśli jest dobrze wykonywany do lekkich nie należy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yz
8 miesięcy temu ocena: 40%  3
Uważam ze wszyscy nauczyciele powonni dostać po równo. np po 200 zl. Dlaczego ja nauczyciel kontraktowy który jest bardzo aktywny zawodowo mam nie dostać a koleżanka będąc dyplomowanym ,,wypalonym" ma dostać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ xyz
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
Może dostałbyś, gdybyś nauczył się pisać po polsku...
~ PiSPOjednozło
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Wincyj socjalizmu! Wincyj!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A