6. Bieg Przemysława w deszczu i chłodzie [DUŻO ZDJĘĆ, VIDEO]

6. Bieg Przemysława w deszczu i chłodzie [DUŻO ZDJĘĆ, VIDEO] - Zdjęcie główne

Wiadomości

Około 350 dorosłych uczestników stanęło na starcie 6. Biegu Przemysława 2016. W Biegu Przemusia - dla dzieci - linię mety pokonało około 200 kilku- i kilkunastolatków. Wszyscy zmagali się z deszczem, chłodem i wiatrem.

Samych Pleszewian w dorosłym biegu wystartowało ponad 120. Tak jak w ubiegłym roku pokonywali odległość 5- i 10-kilometrową. Również trasa się nie zmieniła: z rynku prowadziła ulicami Kaliską, Niepodległości, Piaski, następnie przez Planty, koło stadionu, Wojska Polskiego, Sienkiewicza i z powrotem na rynek. Jedna taka pętla wynosiła 5 km, kto zgłosił się do dłuższego biegu - pokonywał dwie takie rundy. Na obu dystansach zwyciężyli zawodnicy narodowości ukraińskiej. Nasi biegacze, zarówno zrzeszeni - w Team Pleszew czy "Truchtaczu" Dobrzyca - jak i niezrzeszeni pomagali sobie nawzajem, niektórzy świetnie się bawili, z uśmiechem pokonując linię mety.

Kilka chwil po starcie Biegu Przemysława, do swojego biegu stanęły dzieci - podzielone na kilka kategorii wiekowych i dystansów. One z kolei rozpoczynały swoją rywalizację na ulicy Zamkowej, a kończyły na rynku. Podobnie, jak w dorosłym biegu, wszyscy młodzi uczestnicy dostawali medale. A kto wrzucił do pudła kartkę z prawidłową odpowiedzią, brał także udział w losowaniu nagród.