650 osób rywalizowało w V Biegu Przemysława [GALERIA+VIDEO]

650 osób rywalizowało w V Biegu Przemysława [GALERIA+VIDEO] - Zdjęcie główne

Wiadomości

Niemal 650 biegaczy stanęło na starcie V Biegu Przemysława rozgrywanego na trasach 5 i 10 km.

Jeszcze na długo przed startem można było zobaczyć zawodników rozgrzewających się wokół rynku i przyległych uliczkach. Początek biegu wyznaczono o godz. 11.00. Trasa wiodła z rynku ulicami: Kaliską, Niepodległości, Piaski, przez Ner i do Plant, a następnie: Sportową, Wojska Polskiego, Sienkiewicza i z pworotem na rynek.

Gdy uczestnicy wyruszyli, do swojego dystansu – 100 m – stanęły dzieci do lat 10. Rywalizowały one w Biegu Przemusia. Niestesty nie obyło się bez kraksy już na samym początku zawodów.

Kilkanaście minut później pierwsi uczestnicy dorosłego biegu wpadali na rynek. Jedni na tym kończyli swój udział w rywalizacji, a innym zostało do zrobienia jeszcze jedno 5-kilometrowe kółko. Na mecie wszyscy otrzymali medale, wodę, a później także posiłek regeneracyjny.

Relacja i wyniki we wtorkowym "Życiu Pleszewa"