Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Aby powstały żłobki

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    25.03.2011
Ewa Andersz Wanat
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Samorząd miejski chce wspierać powstawanie żłobków na naszym terenie. – Być może już na następną sesję wejdzie pod obrady autorski projekt urzędu miasta w tej sprawie – zapowiada wiceburmistrz Arkadiusz Ptak. – Chcemy zachęcić pleszewian do otwierania żłobków – dodaje.

Na chwilę obecną jednak nie wiadomo jeszcze, jaka kwota zostanie przeznaczona na dopłatę do jednego dziecka w żłobku, trwają bowiem analizy. Każdy, kto chciałby zająć się opieką nad maluszkami, może zgłosić się do urzędu miasta. Wnioski będą rozpatrywane indywidualnie. Jak informuje zastępca burmistrza, są już pierwsi chętni do założenia żłobka. Taką placówkę mogą też prowadzić organizacje pozarządowe. Według przyjętej w lutym tzw. ustawy żłobkowej w latach 2011-2013 planuje się w całym kraju m.in. dofinansowanie z budżetu państwa: powstania 277 żłobków i klubików dziecięcych, adaptacji 1670 żłobków, klubików dziecięcych oraz pomieszczeń dla dziennych opiekunów oraz wyposażenia 2540 takich miejsc. Program finansowany będzie ze środków budżetu państwa będących w dyspozycji ministerstwa pracy. W roku 2011 na jego realizację przeznaczono 40 mln zł, w 2012 - 60 mln zł, a w 2013 - 90 mln zł.

(wan)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Lena
ponad rok temu ocena: 50%  2
Oczywiście pójdźmy dalej - obca baba wychowuje moje dziecko od początku, po pracy jestem zmęczona - to podrzucę babci i jakoś to zleci - potem jako 5 latka poślę dziecko do szkoły...a gdzie wychowanie dziecka? Rozumiem tych, którzy nie mają innego wyjścia, ale nie uogólniajmy - słyszałam rozmowę dwóch matek ( mówiły dość głośno), które wcale nie mają zamiaru pracować, ale chcą mieć czas dla siebie - to zapłacą w żłobku za przechowanie dziecka - ci co poprowadzą żłobki, będą patrzeć na zysk,bo nie ważne jest dziecko - przecież pecunia non olet! I TAKIE SĄ REALIA!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ d - a
ponad rok temu 1
OOOOO jak fajnie :))A gdzie konktetnie można składać wnioski o opiekę nas dziećmi??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji