Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aklak
R E K L A M A

Aktywne KGW z Kwilenia

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    3.12.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

- Gdzie mnie popchną tam załatwię. Jak to się mówi – papier wszystko przyjmie i wszędzie trzeba pukać – mówi Irena Urbaniak, przewodnicząca KGW w Kwileniu. Rolę liderki organizacji pełni od 1987 roku, wcześniej przez 4 lata była zastępczynią. Jednak - jak sama mówi - nie ma ludzi niezastąpionych i być może niedługo przyjdzie czas na zmianę. – Czasem myślę o rezygnacji z funkcji przewodniczącej – przyznaje Irena Urbaniak. I argumentuje. – Bo zawsze chciałabym jak najlepiej, a czasem nie wychodzi i to mnie denerwuje.

R E K L A M A

Koło powstało 13 listopada 1967 roku. – Na zebraniu było 39 pań pierwszą przewodniczącą została Longina Żurawlew – mówi Irena Urbaniak. Działalność i formy aktywności pań przez lata się zmieniły. – Kiedyś były zamawiane pisklęta i my rozprowadzałyśmy je ludziom na wsi .Organizowałyśmy jednodniowe wycieczki. To taka główna różnica między działalnością koła kiedyś a dziś – wspomina nasza rozmówczyni.

W KGW działa 35 aktywnych pań i 20 seniorek. – Seniorki zapraszane są na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia i chętnie w nich uczestniczą – dopowiada przewodnicząca. I dodaje. – Nasze panie są w różnym wieku. Od 27 roku życia do ponad 80-tki.

Panie z KGW z Kwilenia są aktywne i starają się organizować dla mieszkańców rozmaite imprezy. – Robimy Mikołajki, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka – współpracując ze szkoła oraz Dzień Seniora – jest to cykliczna impreza, która cieszy się dużym zainteresowaniem – wylicza Irena Urbaniak. – Teraz przygotowujemy się do Wigilii i mamy nadzieję, że nam się uda – podkreśla liderka koła. Organizacja imprez nie jest jednak taka łatwa, a wszystko za sprawą nieczynnej dużej sali i wyłączonej czasowo z użytku świetlicy przy remizie. – Jesteśmy wstrzymane przez remonty – przyznaje z żalem kobieta. I dopowiada. – Kiedyś, jak duża sala była organizowano wspólnie z sołectwem i OSP wieczorki karnawałowe, teraz jest to niemożliwe.

Działaczki z kwileńskiego koła nie boją się pracy i rywalizacji – co przekłada się na liczny udział w konkursach. –Wyplatamy wieńce na dożynki gminne i powiatowe i zdobywamy nagrody - zachwala przewodnicząca. Oprócz tego panie z KGW mogą się pochwalić szeregiem wyróżnień i dyplomów. – Bierzemy udział w organizowanych konkursach kulinarnych w gminie i poza nią. Daje nam to dużo satysfakcji, a zdobyte nagrody są praktyczne – mówi pani Irena. Warto nadmienić, że działaczki zajęły także trzecie miejsce w powiatowym konkursie na najlepsze koło. - Dobrze nam się współpracuje z sołtysem i radą sołecką – zaznacza Irena Urbaniak.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A