› Sport i rekreacja› Sporty walki 13 dni temu    3.12.2018
Piotr Hain
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Bartosz Stephan wywalczył brązowy medal w kyorugi -68 kg seniorówBartosz Stephan wywalczył brązowy medal w kyorugi -68 kg seniorów

Przez dwa dni, 1-2 grudnia, rozgrywane były w Olsztynie zawody Pucharu Polski P2 w Taekwondo Olimpijskim „Baltic Cup 2018”.

Zawodnik UKS-u Taekwondo Pleszew, Mariusz Adamkiewicz (kyorugi juniorów; -51 kg), zwyciężył 21:6 Przemysława Jadackiego (MKS Medyk Łomża), w półfinale przegrał 2:11 z Mateuszem Zimnickim (AZS OS Łódź) i został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Tym samym wywalczył brązowy medal. Michalina Czerwińska, rywalizująca w kategorii +59 kg kadetek, pokonała w pierwszej walce 16:2 Martynę Merunowicz (Sfora Chojnów), ale później uległa Oldze Pochylskiej (Dragon Starachowice) i sklasyfikowana została na miejscach 5-8. Wychowanek UKS-u Taekwondo Pleszew, Bartosz Stephan, zadebiutował w kategorii -68 kg seniorów. Pleszewianin, reprezentujący aktualnie AZS OS Poznań, pokonał na początek 13:11 Adama Wiśniewskego (Smoki Rakoniewice). Kolejną rundę przeszedł bez walki, bo jego rywal, Kacper Filipowski (UKS Andros Puławy), został poddany przed pojedynkiem. W półfinale pleszewianin uległ 2:4 Rosjaninowi Timarowi Mnatsakanianowi i zajął ostatecznie trzecie miejsce.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.