Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Bartas Szymoniak śpiewa "Kocham Wolność", w hołdzie autorowi...

› Aktualności 8 miesięcy temu    9.07.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Bartas SzymoniakBartas Szymoniak fot. Krystian Becker

23 czerwca 2000 roku zginął tragicznie Bogdan Łyszkiewicz - lider i założyciel legendarnej formacji Chłopcy z Placu Broni. W 18 rocznicę jego śmierci w hołdzie Bogdanowi - Bartas Szymoniak zaprezentował nagraną tradycyjnie już jedynie za pomocą jego własnego aparatu mowy i gitary Michała Parzymięso, unikatową wersję beatrock, jednego z najbardziej znanych utworów tej grupy - "Kocham Wolność".

R E K L A M A

Utwór w serwisie You Tube w ciągu zaledwie kilkunastu dni przekroczył już liczbę 100 000 wyświetleń i znalazł się na najbardziej prestiżowej liście przebojów w Polsce - Programu Trzeciego Polskiego Radia. Potrzebne jest wsparcie w postaci głosów!

Należy wejsć na stronę http://lp3.polskieradio.pl/ a następnie klikając w "GŁOSUJ" zarejestrować się i zaznaczyć "Kocham Wolność" Bartasa Szymoniaka. Głosować można raz w tygodniu.

Jak mówi sam artysta, wybór nie był przypadkowy. Twórczość Łyszkiewicza wywarła na niego ogromny wpływ, a "Wolność" - była pierwszym utworem usłyszanym w radiu w wieku zaledwie kilku lat. Śpiewał go także jako frontman zespołu Sztywny Pal Azji, z którym wystąpił podczas jedynego jak dotychczas Festiwalu Bogdana Łyszkiewicza w Olsztynie pod Częstochową.

Dzięki uprzejmości Anny Łyszkiewicz - matki legendarnego artysty, do utworu powstał również teledysk, zrealizowany w przestrzeniach przepięknej miejscowości Sajzy na Mazurach. Bartas jest odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię klipu, natomiast zdjęcia i montaż to dzieło Michała Jaskulskiego.

Wcześniej, z grupą Sztywny Pal Azji oraz innymi Artystami polskiej sceny Bartas wystąpił także na specjalnej składance "Odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza", gdzie z kolei zaśpiewał utwór "Słońce, gdy jadę szosą". Płyta była zbiorem tekstów Łyszkiewicza, które zostały napisane "do szuflady" lub po prostu nie zdążył użyć ich w swych piosenkach. Każda z kompozycji na tym wydawnictwie jest więc oddzielną, muzyczną wizją poszczególnych artystów jego odnalezionych tekstów.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nick
8 miesięcy temu 1
Dajcie już spokój z tym Bartasem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A