Bartłomiej Sołtysiak mistrzem Polski seniorów w karate wkf

Bartłomiej Sołtysiak mistrzem Polski seniorów w karate wkf - Zdjęcie główne

W sobotę, 10 marca, odbyły się w Lęborku XXXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF. Ze głoszonej do zawodów sześcioosobowej reprezentacji Pleszewskiego Klubu Karate najlepiej spisał się Bartłomiej Sołtysiak.

Trener dał dobry przykład młodszym zawodnikom i po finałowej wygranej w kumite indywidualnym powyżej 84 kg nad Maciejem Gębką (Budokan Wrocław) sięgnął po tytuł mistrza Polski. Co ciekawe, przed rokiem w tej samej kategorii wywalczył „brąz”, a triumfował wówczas jego finałowy rywal. W kategorii „open” role się odwróciły. Zwyciężył wrocławianin, a zawodnik PKK Pleszew zajął drugą lokatę. Warto ponadto wyróżnić dwóch innych zawodników. Filip Vogt sklasyfikowany został na piątym miejscu kumite do 75 kg, czym powtórzył osiągnięcie sprzed roku. Piąty był ponadto Adam Konowalczyk, który rywalizował w kumite do 84 kg. Dodatkowo PKK wywalczył „brąz” w kumite drużynowym, ale w stawce raptem czterech zespołów.