Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Beatyfikacja bez mieszkańców Pleszewa?

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    29.03.2011
Przemysław Góralczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy pleszewski wyjazd na beatyfikację Jana Pawła II dojdzie do skutku?

Wszystko okaże się a najbliższych dniach. W środę zaplanowano w tej sprawie spotkanie w urzędzie miasta. Jak się okazuje, wiele osób, które wsześniej zapisały się na pielgrzymkę, teraz rezygnuje. Z Pleszewa do Watykanu miał jechać piętrowy autobus. Tymczasem są trudności ze znalezieniem 25 chętnych. Wyjazd zostanie dofinansowany przez samorząd. Dzięki temu jego koszt, wraz z noclegiem i być może częściowym wyżywieniem, to jedynie 580 zł. Wszelkie informacje są udzielane w wydziale promocji urzędu miasta pod numerem telefonu (62) 7428-304.

Na beatyfikacji Jana Pawła II w Rzymie spodziewano się nawet 3 milionów pielgrzymów. W ostatnich dniach prognozy te, oparte głównie na dokonanych już zgłoszeniach, mówią o liczbie o połowę mniejszej.

(pg)

Program pielgrzymki

28 kwietnia (czwartek) – wyjazd z Pleszewa

29 kwietnia (piątek) – przyjazd w okolice Rzymu i nocleg

30 kwietnia (sobota) – przewiezienie uczestników do miejsca możliwie jak najbliższego placowi św. Piotra, nocne czuwanie (z uwagi na prawdopodobne zamkniecie wjazdu do miasta możliwe, że będzie trzeba skorzystać z kolejki podmiejskiej – koszt ok. 40 zł w jedną stronę)

1 maja (niedziela) – uczestnictwo w nabożeństwie i wyjazd z Włoch

2 maja (poniedziałek) – powrót do Pleszewa

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!