Bloki obroniły pierwsze miejsce

Bloki obroniły pierwsze miejsce - Zdjęcie główne

Drużyna z Gołuchowa już bardzo długo czeka na mistrzowski tytuł Futsal Ligi Gołuchów. Mistrzem drugiej edycji rozgrywek był Trans-Fek, ale później triumfy przypadały drużynom spoza „Grodu Żubra”. Teraz może być inaczej.

Na pierwszym miejscu na półmetku jedenastej już z kolei ligi zameldowały się Bloki. Łatwo nie było, bo konieczne było zwycięstwo nad Myjnią pod Brzozą, tymczasem zespół z Lenartowic wysoko zawiesił liderowi poprzeczkę. Po trafieniu Krzysztofa Matuszaka (6’ z rzutu wolnego) prowadził 1:0, a po golu Szymona Augustyniaka (16’) 2:1, ale to gołuchowianie ostatecznie cieszyli się z triumfu. Kluczowe było 60 sekund (między 44., a 45 minutą gry), które całkowicie odwróciło losy potyczki. Najpierw trafił po ładnej, indywidualnej akcji Piotr Kapałka, a minutę później decydującą bramkę wbił Łukasz Trzęsała. Dzięki wygranej Bloki zachowały jednopunktową przewagę nad Kucharami. Trzecią lokatę utrzymało Tursko, któremu w wysokim zwycięstwie nad Krzywosądowem nie przeszkodziła absencja najlepszego strzelca ligi, Mateusza Szkudlarskiego.

Termin XI – 29 grudnia 2018:

Eka Fokus Żegocin – Tilgner 3:11

Gole: Błażej Janecki, Jacek Janecki, Maciej Paterka – Tomasz Zawada (4), Łukasz Bandosz (3), Michał Siuda (3), Łukasz Marcinkowski

Kajew – LZS Kuchary 3:12

Gole: Przemysław Korach (2), Jakub Morawski – Emil Marszałek (3), Dominik Marcinkowski (2), Wojciech Szymczak (2), Krzysztof Banasiak, Michał Ciesielski, Dawid Skowron, Eryk Skowron, Patryk Kowalski (s)

Myjnia pod Brzozą – Bloki Gołuchów 2:3

Gole: Krzysztof Matuszak, Szymon Augustyniak – Łukasz Trzęsała (2), Piotr Kapałka

LZS Tursko – Krzywosądów 10:2

Gole: Mateusz Kubiak (4), Krzysztof Maryniak (3), Tobiasz Górny (2), Szymon Rynowiecki – Jacek Muszalski, Błażej Szczepański

CX-80 – Rysbud Amatorzy 3:9

Gole: Adam Kobza, Mateusz Kuś, Tomasz Marchwacki – Krystian Benuszak (4), Mikołaj Potarzycki (2), Damian Jędrzejak (2), Adam Potarzycki

LZS Jedlec – Ekipa Żubra 5:8

Gole: Albert Wasielewski (2), Marcin Mielcarek (2), Tomasz Cieloch – Maciej Marcinkowski (2), Kamil Matysiak (2), Paweł Stempień (2), Łukasz Bartoszak, Konrad Mikołajczak