Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Brexit a zarobki w funtach

› Gospodarka 4 miesiące temu    23.07.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Polacy, którzy żyją, pracują i – przede wszystkim – wydają swoje zarobki w Wielkiej Brytanii, już od dłuższego czasu z niepokojem śledzą wszelkie nowe informacje dotyczące Brexitu. Wielka Brytania powinna opuścić UE najpóźniej 31 października 2019 r., jednak nadal nie znamy szczegółów, co bardzo mocno odbija się na kursie funta. Dodatkowo źródłem obaw związanych z Brexitem jest możliwość utraty między innymi świadczeń emerytalnych.

 

Osłabienie kursu funta

Wielka Brytania i Unia Europejska wciąż próbują się porozumieć co do warunków odejścia Wysp ze Wspólnoty Państw Członkowskich:,,Jeśli będzie potrzeba więcej czasu i będą ku temu dobre powody, będę popierała przedłużenie Brexitu - deklaruje nowa szefowa KE Ursula von der Leyen. Z kim będzie negocjować? Wielka Brytania 23 lipca pozna nowego premiera. Obaj Kandydaci: Boris Johnson i Jeremy Hunt nie wykluczają wyjścia z UE bez porozumienia. Przez tą niepewność jaki kształt uzyska porozumienie między Unią Europejską a Wielką Brytanią zaobserwować można gwałtowny spadek funta, który traci nie tylko do dolara ale i też do euro i złotówki. Są obawy, że „twardy” Brexit to najgorsze wyjście z sytuacji, które nie tylko osłabi kurs funta, utrudni działania związane z gospodarką takie jak handel międzynarodowy, ale może także zmienić codzienne życie Polaków na wyspach.

 

Polacy a funt

Pracujący w Anglii Polacy, którzy często zarobione pieniądze wydają w ojczyźnie, zaczynają się martwić o to, jak Brexit wpłynie na ich fundusze i czy nie wpłynie to na ich dotychczasowy poziom życia. Bardzo wielu z nich pomaga także finansowo swoim rodzinom, które pozostały w Polsce. Obawiają się, że zmiana kursu funta wywrze więc wpływ także i na nich.

 

Gdzie wymieniać funty?

Jak jednak w takich warunkach spróbować zaoszczędzić na wymianie funta? Opcji dostępnych na rynku jest naprawdę wiele, a wśród nich na specjalną uwagę zasługuje Internetowykantor.pl. Pozwala on wymieniać walut po korzystnych kursach, i tym samym zaoszczędzić aż do 8% (porównując do transakcji przeprowadzanych w bankach). Aktualny kurs funta można sprawdzić na https://internetowykantor.pl/kurs-funta/.  Dodatkowo oferuje on tanie przelewy internetowe do aż 42 krajów. Możemy więc swobodnie wymieniać funty na złotówki (i odwrotnie), unikając dodatkowych opłat narzucanych przez banki i nie musząc nawet wstawać z własnej kanapy. Bez zbędnych formalności, szybko, łatwo i bezpiecznie – Internetowykantor.pl to także stabilna firma z ugruntowaną pozycją (istnieje prawie 10 lat na rynku), co ważne jest w tak niepewnych sytuacjach, jaką jest przeciągający się w czasie Brexit.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!