Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Budowa drogi S11. Miasto wskazało najlepsze warianty

› Aktualności 8 miesięcy temu    1.07.2018
Redakcja
komentarzy 16 ocen 4 / 25%
A A A

Pleszew. Gorące dyskusje, masa spotkań oraz jeszcze więcej obaw - tak przebiegały ostatnie tygodnie w gminie Pleszew w związku z wyborem wariantu przebiegu drogi ekspresowej S11. Miasto wskazało już korytarze, które preferuje.

 

R E K L A M A

Swoje uwagi wysłali także do urzędu oraz GDDKiA mieszkańcy, którzy wypowiadali się w związku z planami budowy S11. W sumie pod wnioskami podpisało się ponad 750 mieszkańców gminy.

Jakie wnioski nasuwają się więc po spotkaniach? O co konkretnie apelowali ludzie z poszczególnych sołectw? Kto woli jaki wariant? I co na to wszystko władze miasta? Za jakim wariantem opowiadają się władze?

PRZECZYTASZ O TYM W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dociekliwy
8 miesięcy temu ocena: 67%  20
Ciekawe dlaczego wg władz miasta S11 musi iść w wariancie A/C. Przecież realizacja wariantu B byłaby korzystniejsze dla regionu. Skorzystałyby i Pleszew i gmina Dobrzyca. Czy Pleszew musi być taki samolubny? Co to za wspólnota jeśli wszystkie inwestycje muszęa iść na Pleszew a inni mają obejść się smakiem. Cieszy jedynie to, że Zarząd Powiatu Pleszewskiego przyjal stanowisko, ze rekomenduje pozytywnie wariant B (z korekta przebiegu w okolicy Taczanowa). To rozsadny glos a nie klapki na oczach władz miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 11
8 miesięcy temu ocena: 100%  19
A Kowalew na tym wygra, bo jest zgodny i cieszy się że będzie miał drogę ekspresową.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 64109538
8 miesięcy temu ocena: 100%  18
A jednak nie. I ktoś będzie się musiał tłumaczyć na zebraniu sołeckim dlaczego wypowiada się za innych. Kowalew przecież najwięcej straci na wariancie A/C. Wariant B jest dla Kowalewa dużo korzystniejszy.
~ Obserwator
8 miesięcy temu ocena: 43%  17
Pani od Zieleni jest najlepsza,jak kupowała ona i inni dzialki na zielonej łace i równali z ziemią wszystko by postawić swój domek to bylo wszystko ok,a teraz jej sie o zieleni przypomniało jak eska przez jej ogródek ma iść.A gość co sprzedawał te dzialki teraz sie z wszystkich śmieje,wiedzieli że eska pójdzie a kupowali płacili to teraz płaczcie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bart
8 miesięcy temu ocena: 44%  16
Popieram! Pani od Zieleni w programie raczej zrobiła z siebie pośmiewisko zamiast godnie reprezentować Zieloną Łąkę. Broniła zieleni której nie ma, chyba że chodziło jej o ogródek. Zapraszamy Panią do Taczanowa, tam się Pani wybuduje a zieleni będzie miała o wiele więcej, nawet ogródka nie trzeba będzie robić a i powietrze mniej zanieczyszczone niż w obecnym miejscu zamieszkania :]
R E K L A M A
~ Dobrze poinformowany
8 miesięcy temu ocena: 75%  15
Gmina może jedynie opiniować przebieg s1. Gddkia opracowała wariant "B" dlatego, że są to tereny mało atrakcyjne i słabo zurbanizowane. Mieszkańcy Pleszewa też są za wariantem"B" . Warianty "A" i "C" przebiegać będą zbyt blisko miasta. Dlatego opracowano wariant "B".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna K.
8 miesięcy temu ocena: 50%  14
Skąd ta informacja, że GDDKiA opracowała B bo jest mało zurbanizowany i atrakcyjny? A co takiego atrakcyjnego dzieje się na Zielonej Łące? Pali się wysypisko, ginie kot pod kołami samochodów. To jest atrakcyjne? Bo tam nie dzieje się nic (...) O ile jest napisane w gazecie miasto przedstawiło wariant A i C jako ten właściwy i jako ten na który są przygotowani Panie (Nie) Dobrze poinformowany.
~ Obserwator
8 miesięcy temu ocena: 75%  13
Uwielbiam tych komentatorów którzy pisza,bedzie wybrany B,wybiora B.Ludzie przejrzyjcie na oczy i obejrzyjcie sobie co mówił przedstawiciel miasta w wywiadzie nad jakim wariatem pracują z projektantami gddkia.Miasto dołoży wszelkich starań by był to wariant jak najblizej miasta wyciśnięty przez zielona łake i kowalew.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bart
8 miesięcy temu ocena: 75%  12
Popieram w 100%. Wystarczy obejrzeć program z linku by móc stwierdzić, że miasto pracuje nad wariantami A i C, a B zostawia gdzieś w tyle. Potwierdzenie mamy w gazecie, oficjalnie napisane, iż UMiG też jest za tymi wariantami z Zieloną Łąką. Tylko szkoda tej zieleni jaką jest chyba wysypisko śmieci i kilka drzew bo innej zieleni w Zielonej Łące nie widzę chyba że pani z programu/ mieszkaniec Zielonej Łąki miała na myśli swój ogródek a tam pewnie zielono że ho ho ;]
~ Gddkia
8 miesięcy temu ocena: 75%  11
Wariant "B" został opracowany dlatego, że wariant "A" i "C" nie mają szans na realizację.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sandra
8 miesięcy temu ocena: 67%  10
W dzisiejszym wydaniu gazety UMiG opisuje sytuację inaczej... To właśnie A i C poparło miasto z ewentualnymi poprawkami.
~ Zenek
8 miesięcy temu ocena: 100%  9
https://m.youtube.com/watch?v=... Polecam obejrzeć program. Nie trzeba być geniuszem by wywnioskować że umig też jest za wariantami z Zieloną Łąką skoro od tylu lat na taki wariant się przygotowywali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gyt
8 miesięcy temu ocena: 60%  8
Zielona Łąka trzęsie portkami bo w końcu jest w porównaniu z Taczanowem 66% szans za ich wariantem bo A i C są prawie takie same, a Taczanów tylko 33% haha To już daje do myślenia skoro gddkia dala dwa warianty tam czyli bardziej też za tym jest
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gddkia
8 miesięcy temu ocena: 55%  7
Prawdopodobnie, będzie to wariant "B"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hania
8 miesięcy temu ocena: 57%  6
Prawdopodobnie bedzie to wariant A lub C.. od tylu lat miasto jest na taki wariant przygotowane. Jak mówił pan z urzędu miasta w programie w telewizji proart miasto jest za wariantem A lub C. Bo gdybać to sobie może każdy...
~ Ostrowska
8 miesięcy temu ocena: 71%  5
Mieszkam przy drodze krajowej 11 i mam nadzieję, że droga powstanie jak najszybciej nie ważne w jakim wariancie. Wariant A był planowany od 20 lat conajmniej więc ci co teraz płaczą, że będą mieli drogę za płotem mogli przecież nie budować domów na ulicy Weneckiej czy Rzymskiej w Zielonej Łące czy mam rację? Poza tym przy wariancie B trzeba będzie wybudować dwa wiadukty kolejowe co podniesie koszt inwestycji oraz znacznie dłuższy łącznik. Wariant B moim zdaniem jest najdroższy w realizacji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka rzymskiej
8 miesięcy temu ocena: 100%  4
Co pani porusza mieszkańców rzymskiej i weneckiej każdy może mieć swoje zdanie a jeśli droga będzie miała powstać i tak powstanie wiec proszę nie rzucać jadem
~ xxx
8 miesięcy temu ocena: 58%  3
Nad bocznicą do Pleszewa też trzeba będzie wybudować wiadukt czyli te koszty wcale nie takie dużo większe... Wariant B ma mniej wyburzeń i to jest jego podstawowy atut. A że biegnie 2 km dalej na zachód od wariantu A i C to nie robi żadnej różnicy dla podróżujących. A nawet lepiej bo skraca drogę.
~ s11
8 miesięcy temu ocena: 69%  2
Miejmy nadzieję, że wybrali wariant B. Będzie on najmniej szkodliwy i najtańszy bo nie będzie trzeba burzyć i przesiedlać wielu mieszkańców okolicznych wiosek i nie zablokuje rozwoju miastaw strone drogi S a firmy będą mogły się rozwijać przy starej krajówce. Ludzie nie uciekną oraz nie będą pisali pism o odszkodowanie za spadek wartości gruntów co by mogło znacznie podnieść koszt budowy drogi S11.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taki tam
8 miesięcy temu ocena: 33%  1
Szanowny Panie/Szanowna Pani Pozwolę sobie niezgodzic się z tymi argumentami. Mianowicie: budowa drogi S11 w wariancie B oddali miasto i gminę Pleszew od drogi tranzytowej dającej wiele korzyści. Patrząc choćby przez pryzmat „Strefy ekonomicznej” przy ul. Wschodniej. Czy tańszy jest wariat B? Nie sądzę, gdyż będzie trzeba wybudować łączniki dla połączenia miasta z droga szybkiego ruchu. Rozumiem obawy mieszkańców, ze starca dobytek, zmienię, wszystko co łączy ich z tym miejscem... aczkolwiek droga krajowa nr 11 jest jedna z dróg o największym natężeniu ruchu i dla naszego regionu jak i dla mieszkańców Polski korzystniejszy byłby wariant A lub C... chociażby z uwagi na łącznik z droga krajowa 12, który może być wybudowany jako odnoga S11 najbliżej miasta. Liczę na konstruktywną dyskusje. Łącze pozdrowienia
R E K L A M A
R E K L A M A