Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Budynek po sklepie zniknie, a sala zostanie rozbudowana

› Aktualności 9 miesięcy temu    12.08.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina Czermin. Strzydzew. Dobudowanie nowego garażu dla Ochotniczej Straży Pożarnej - który służyć będzie także młodzieży - zamiast remontu starego budynku po sklepie przed świetlicą. Takie inwestycyjne plany mają na najbliższy czas mieszkańcy Strzydzewa.

 

R E K L A M A

- Obecna strażnica nie do końca spełnia oczekiwania, zwłaszcza pod względem wymiarów - przyznaje w rozmowie z „Życiem Pleszewa” Ewelina Fajka, sołtys Strzydzewa w gminie Czermin.

Mieszkańcy wioski szykują się powoli do inwestycji, związanej z rozbudową murów świetlicy wiejskiej, przy której znajduje się również Ochotnicza Straż Pożarna. Niemal wszystkie środki z tegorocznego funduszu sołeckiego zdecydowali się przeznaczyć na stworzenie dokumentacji, niezbędnej do rozpoczęcia wspomnianych prac.

- Nowy dobudowany garaż pozwoli stworzyć jednocześnie takie miejsce dla młodzieży, gdzie będą mogli pograć sobie np. w tenisa stołowego itd. - opisuje włodarz wsi.

Jak przypomina z kolei wójt Czermina, planowana inwestycja różni się nieco od wcześniejszych planów.

- Pierwotnie remontowany miał być dawny sklep geesowski, znajdujący się obok, na terenie naszej działki. Po analizie całej sytuacji i kosztów uznaliśmy jednak wraz z mieszkańcami, że w dalszej perspektywie lepszym rozwiązaniem będzie rozbudowa obecnej sali - tłumaczy Sławomir Spychaj.

Jak zaznacza, wspomniany budynek po sklepie jest dziś po prostu w bardzo złym stanie technicznym.

 

- W dłuższej perspektywie nie opłaca się „ładować” w niego kolejne środki. Lepiej zrobić coś nowego - raz, a porządnie - żeby służyło na lata - dodaje włodarz.

Zgodnie z planami, do czasu zakończenia całej inwestycji, która być może rozpoczęłaby się w przyszłym roku, były sklep będzie służył jako pewien magazyn, przechowalnia różnych rzeczy ze świetlicy itd. - Później w planach jest jego wyburzenie - zaznacza na koniec Spychaj.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A