Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Ceny żywności: jest drogo może być... jeszcze drożej?

› Aktualności 9 miesięcy temu    1.08.2017
Redakcja
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Martyna Sobiejewska

Powiat pleszewski. - 8 zł za kostkę masła! To jest szok! – mówią ludzie. Droższe są warzywa i owoce. Szybują też ceny mięsa. Mieszkańcy Pleszewa i okolic przyznają, że coraz dotkliwiej odczuwają podwyżki żywności. A eksperci nie mają dla nas dobrych wieści...

 

R E K L A M A

- Wszystko jest teraz drogie. Mleko, śmietana - gdzie się nie pójdzie tam drożyzna! – mówi w rozmowie z „Życiem Pleszewa” pani Krystyna, którą spotykamy w okolicach pleszewskiego targowiska. Nie jest w swojej opinii odosobniona.

- Dla domowego gospodarstwa robi to dużą różnicę - przyznaje także pani Lucyna.

- Sama bardzo odczułam wzrost cen żywności. Warzywa może jeszcze nie tak mocno, ale masło, mleko… - wylicza. - Kiedyś masełko kupowaliśmy po 4,80 zł. A teraz? Ponad 7 zł! To jest bardzo dużo! - zaznacza zdecydowanie - 62-latka.

W podobnym tonie wypowiadają się też sami sprzedawcy. - Odczuwam zmiany w cenach. Jest mniej klientów, bo jest za drogi towar - mówi nam pani Arleta, która handluje na targowisku. Podobne opinie usłyszeliśmy od innych sprzedawców. - Ceny poszły w górę i klientów jest mniej – przyznaje pan Mirosław.

Wzrost cen żywności nie jest zjawiskiem nowym. To, co mieszkańcy odczuwają na co dzień w swoich portfelach, eksperci obserwują już od dłuższego czasu. I przyznają: opłaty na jedzenie generalnie poszły w górę. Najbardziej za masło, ale także za wiele innych produktów.

Z czego wynikają wspomniane podwyżki żywności? Jak oceniają je eksperci, jak komentują je rolnicy? Co w najbliższym czasie może jeszcze pójść w górę? Co o podwyżkach mówią również sami mieszkańcy i ile zapłacimy średnio za podstawowe produkty w sklepie?

PRZECZYTASZ O TYM W NAJNOWSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ppl
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
Efekt 500+. Wrzucenie na rynek 20-kilku miliardów złotych rocznie musi wiązać się ze zwiększonym popytem, a co za tym idzie wzrostem inflacji. Niestety to dopiero początek podwyżek. Najgorsze, że wzrosną ceny, a żeby sfinansować 500+ rząd będzie musiał podnieść podatki. I w ten oto cudowny sposób wszyscy zapłacimy za rozdawnictwo, a zyska tylko garstka nierobów i dzieciorobów, produkujących kolejne pokolenie nierobów wyciągających łapki po socjal. Obawiam się, że to za długo nie pociągnie. Kilka lat i czeka nas Grecja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To ja złodziej
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
Ja cały czas mówię ,że na drugą Grecję długo czekać nie będziemy!!!Polityka prorodzinna i pigułka "dzień po " ... najgorsze jest to ,że mój głos poszedł na nich czego dziś bardzo żałuję !!!Nie jestem hipokrytą i przyznaję się do tego ze wstydem i zwieszoną głową.PO przelało czarę goryczy ,a mój rozsądek stawiając krzyżyk na karcie wyborczej utopił się w bagnie.
~ To ja złodziej
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Zaczynamy odczuwać "lepszą zmianę " ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OBSERWATOR
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
WYSTARCZY KUPOWAĆ WARZYWA PROSTO OD ROLNIKA A NIE OD OSÓB KTÓRE KUPIĄ OD NIEGO POJADĄ NA TARG I SPRZEDAJĄ 2-3 ZŁ DROŻEJ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A