Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Chcąc legalnie obstawiać zakłady bukmacherskie trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

› Gospodarka 10 miesięcy temu    24.08.2018
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Obstawianie zakładów bukmacherskich przez Internet jest jak najbardziej zgodne z przepisami polskiego prawa. Ważne jest natomiast, aby gra odbywała się w firmie, która posiada polskie zezwolenie, gdyż w przeciwnym razie obstawianie nie będzie zgodne z prawem.

Kwestia legalności zakładów bukmacherskich może wielu osobom wydawać się nie do końca jasna. Wynika to być może z wieloletnich sporów, jakie toczyły się wokół obecności na polskim rynku zagranicznych firm bukmacherskich. Jeszcze nie tak dawno temu firmy takie oferowały poprzez swoje strony internetowe możliwość obstawiania zakładów w Polsce, pomimo tego, że nie otrzymały polskiej licencji (do dziś niektóre z tych firm próbują to czynić). Wiele osób być może do tej pory nie ma pewności, czy można obstawiać w sposób legalny zakłady przez Internet. Uspokajamy jednak – zakłady można obstawiać w Polsce całkowicie zgodnie z prawem, nie tylko w punktach naziemnych, ale także przez Internet. Jedynym warunkiem jestwybór firm, które otrzymały potrzebne zezwolenie w Polsce. Jest to kluczowy element tego, aby gra była zgodna z prawem, ponieważ decydując się na grę w firmie która polskiego zezwolenia nie posiada, gra taka będzie niegodna z prawem, a osoba grająca naraża się na poważne kary. Podsumowując: można obstawiać zakłady przez Internet zgodnie z prawem, ale trzeba wybierać tylko bukmacherów którzy posiadają polską licencję na zakłady.

Bukmacherzy z licencją

Wybór legalnego bukmachera nie jest trudny. Jeśli masz ukończone 18 lat (co jest warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia gry) i podjąłeś decyzję o rozpoczęciu gry (co odradzamy, ze względu na duże ryzyko utraty pieniędzy, a nawet popadnięcia w uzależnienie) to zwróć uwagę na kilka podstawowych kwestii: -

czy strona bukmachera działa prawidłowo? – Jeśli wejdziesz na stronę nielegalnego bukmachera to jego strona nie otworzy się, tylko zostaniesz przekierowany na stronę Ministerstwa, na której pojawi się informacja, że dany bukmacher nie posiada polskiego zezwolenia. Jeśli tak się stanie, to jasne jest że ten bukmacher nie działa legalnie, ale nawet jeśli strona otworzy się prawidłowo to i tak istnieje niewielkie ryzyko że jest to firma bez licencji, tylko po prostu z jakichś przyczyn strona tego bukmachera nie została jeszcze zablokowana,

- czy bukmacher oferuje możliwość zrobienia wpłaty poprzez Przelewy24, PayU, TPay, kartą? - Jeśli bukmacher oferuje same nietypowe metody wykonania wpłaty, a nie posiada żadnej z tych najbardziej typowych, to możliwe jest , że firma ta nie posiada licencji w Polsce, a tym samym operatorzy płatności nie mogą z taką firmą współpracować, - czy adres strony internetowej bukmachera zakończony jest .pl? – Firmy, które posiadają w Polsce licencję zobowiązane są, aby adres strony na której przyjmowane są zakłady kończył się „.pl”,

- czy bukmacher informuje na swojej stronie o posiadanej licencji, a także ostrzega przed ryzykiem związanym z grą? – Na stronie legalnych bukmacherów bez problemów powinieneś znaleźć takie informacje (choć czasem informacji o numerze licencji trzeba trochę poszukać w odpowiednich „działach” na stronie),

- czy bukmacher udostępnia tylko zakłady? – Jest to bardzo ważne, aby na stronie bukmachera nie znajdowały się inne gry hazardowe. W Polsce prywatne firmy nie mogą oferować gier kasynowych (jak np. ruletka czy automaty), a więc firma takie gry oferująca prawdopodobnie robi to niezgodnie z prawem (niedługo planowane jest otwarcie jedynego legalnego kasyna internetowego, ale monopol nad nim sprawowało będzie państwo).

Źródło: Wygranaonline.com

Te i inne cechy bukmachera powinny ułatwić Ci decyzję o wyborze firmy bukmacherskiej (aby była ona legalna). Jeśli jednak nadal nie jesteś pewien czy bukmacher w którym chcesz założyć konto działa w Polsce legalnie, to zalecamy odwiedzenie strony Ministerstwa, na której podane są nazwy firm, które otrzymały zezwolenie. Warto to zrobić, aby nie ryzykować gry w firmie bez zezwolenia, co mogłoby oznaczać przykre konsekwencje.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tutejszy
9 miesięcy temu 1
Wszystko ekstra - ale ten podatek na start może zabić :( Wiem że niektórzy mają promocję - obstawianie bez podatku (https://wirtualnybukmacher.pl/) ale pewnie kiedyś się to skończy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji