Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Ciąża plus. Nowy pomysł rządu. Popieracie?

› Aktualności 6 miesięcy temu    18.12.2018
Redakcja
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A

Rząd planuje kolejny program pod hasłem "plus". Tym razem chodzi o "Ciążę plus". Media dotarły do projektu ustawy gwarantującej kobietom w ciąży niektóre leki.

Gotowy jest już projekt ustawy, a jego założenia zostały w zeszły czwartek przyjęte przez Komitet Społeczny Rady Ministrów. 

Według "Faktu" projekt przewiduje, że utworzona zostanie specjalna lista leków refundowanych "C", na której znajdą się preparaty najczęściej przepisywane ciężarnym. Ale darmowe będą tylko leki na receptę, np. na nadciśnienie, cukrzycę ciążową czy utrzymanie ciąży, i to zaordynowane przez ginekologa, lekarza rodzinnego lub specjalistę, który opiekuje się ciężarną. 

Zgodnie z ustaleniami "Faktu", Ministerstwo Zdrowia od momentu wejścia w życie ustawy będzie mieć cztery miesiące na przygotowanie listy leków. Koszt programu to 20 milionów złotych rocznie. Co ważne, państwo dopłacać będzie do leków od momentu poczęcia - także w przypadku ciąży z in vitro. 

Co sądzicie na temat nowego programu rządu PiS? Weźcie udział w ankiecie i skomentujcie ten pomysł!

Co sądzicie o nowym pomyśle rządu pod nazwą Ciąża Plus?

ankieta dodana 18.12.2018, ilość wszystkich głosów: 62
Jest bardzo dobry
44%
Jest bez sensu
52%
Nie mam zdania
5%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AAA
5 miesięcy temu 3
Niby tak, śmieszy mnie tylko to nazywanie wszystkiego PLUS :) Teraz podobno jest i posiłek PLUS w szkołach XD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marta
5 miesięcy temu ocena: 0%  2
Cieszę się, że wreszcie pomyślano o nas, kobietach i to w momencie życia, gdy ta pomoc naprawdę się przyda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomekw
6 miesięcy temu ocena: 83%  1
Debilizm plus to im najlepiej wychodzi. Drodzy czytelnicy PiS wam nic nie da bo wszystko co myślicie że wam daje fundujecie sobie sami.Co za tym idzie wszystko będzie jeszcze bardziej drożało bo wprowadza nowe podatki itp PIS należy w najbliższych wyborach zneutralizować poprzednicy jacy byli to byli ale tak wszystko nie drożało z Unią się dogadali nie było takich sankcji a z tymi PiS dziełami nikt nawet nie chce rozmawiać i mamy efekty w portfelu a po nowy roku się dopiero zacznie festiwal podwyżek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji