Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus

Czarny proch i kłęby dymu na Karczemce

› Sport i rekreacja› Aktualności 3 miesiące temu    8.07.2019
Piotr Hain
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Karczemkę spowiły kłęby dymuKarczemkę spowiły kłęby dymu fot. P. Hain

Piknik czarno-prochowy ściągnął na Karczemkę miłośników strzelania z karabinów i pistoletów kapiszonowych, karabinów skałkowych i rewolwerów z różnych zakątków Polski. Choć zawody odbyły się na w niedzielę, 7 lipca, to niektórzy przybyli już w piątek i rozbili namioty.

W porównaniu z poprzednimi latami różnorodność konkurencji była większa i odnotowaliśmy ich aż 15. Nie zmienił się za to król strzelania. Podobnie jak przed rokiem i przed dwoma laty najlepszym zawodnikiem okazał się Marek Pyszny. Reprezentant Alfy Siemianowice Śląskie zwyciężył w pięciu konkurencjach: Mariette (88 punktów), Sharps 50 (97 punktów), Sharps 100 (92 punkty), Lamarmora (92 punkty) i w strzelaniu z karabinu czarno-prochowego na dystansie 300 metrów (75 punktów). Zbigniew Korzeński (Ziemia Chełmińska Rybieniec) triumfował w Kuchenreuter (88) i w Donald Malson (71). Z kolei Witold Wiśniewski (KBS Witkowo) był najlepszym w Pułaskim (72) i w Vetterli (92), a Adrian Dębkowiak (ZKS Warszawa) – w Pensylwanii (90 punktów) i w Whitworth (84 punkty). Sporo emocji przyniosła konkurencja sylwetek, w której na różnych dystansach strzelano do tarcz w kształcie kurczaka, indyka, dzika i muflona. Najbardziej precyzyjny był Marcin Procner (Rykoszet Radomsko; 12 punktów). Pozostali triumfatorzy: Andrzej Starszak (Ziemia Chełmińska Toruń) – karabin czarno-prochowy 200m (72 punkty), Wojciech Tkacz (Rykoszet Radomsko) – Minie (79 punktów), Ryszard Ochocki (Rykoszet Radomsko) – Minie 300 (68 punktów). Nasi reprezentanci zameldowali się w kilku konkurencjach w czołowych trójkach. Piotr Kuberacki (JAG) był trzeci w Minie (51), Arkadiusz Korach (JAG) – drugi w Sharps 100 (87 punktów), a Grzegorz Olejniczak (Gilza) - drugi w Whitworth (83 punkty). Zwycięzcy otrzymali puchary, czołowe trójki – medale, a wszyscy uczestnicy – okolicznościowe kubki. Strzelcy ugoszczeni zostali kaszanką i kiełbasą z grilla, które na Karczemce smakują wyjątkowo. Zawody zorganizował KS LOK Gilza Pleszew, a wykonawczynią zadania była sekcja czarno-prochowa JAG.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!