Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Czermin. Wójt z wotum zaufania i absolutorium

› Aktualności 3 miesiące temu    10.07.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
Wójt Czermina Sławomir Spychaj otrzymał absolutoriumWójt Czermina Sławomir Spychaj otrzymał absolutorium

Gmina Czermin. Podczas sesji absolutoryjnej w Czerminie nie było niespodzianek - wójt Sławomir Spychaj jednogłośnie otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za rok 2018. - Rok 2018 był dla gminy sukcesem - twierdzi sam włodarz. Podczas sesji dyskutowano też o raporcie stanu gminy. I - jak zaznaczano - jego idea to „przerost formy nad treścią”.

 

Jednogłośnie. Tak przebiegały głosowania nad udzieleniem wójtowi gminy Czermin wotum zaufania oraz absolutorium. Pierwsze z głosowań zostało poprzedzone dyskusją nad raportem o stanie gminy za miniony rok. To nowy wymóg - narzucony przez ustawodawcę.

Wspomniany dokument liczy sobie niemal 60 stron. I - jak komentował sam wójt - jest de facto powieleniem informacji, które były już wcześniej prezentowane w innych dokumentach.

- Moim zdaniem to przerost formy nad treścią - komentował wprost włodarz Czermina, odnosząc się do prawa, które nakazuje samorządom publikację takich raportów. - Bo mówiąc o transparentności - informacje, które tam się znajdują są powielane z innych. Na co dzień dostajecie nawet więcej - komentował Sławomir Spychaj.

Dlatego - jak dodawał - nie za bardzo rozumie intencje, jakie mieli rządzący uchwalając taki wymóg.

- Czy taka papierologia naprawdę musi być? Czy można odpuścić sobie dublowanie dokumentów? - pytał retorycznie.

I dodawał: Poza tym, że te informacje już były, uważam, że i tak zawsze lepiej na bieżąco rozmawiać o cząstkowych elementach niż o końcowym dokumencie, który liczy ok. 60 stron. No, ale cóż - taki mamy obowiązek.

Sami rajcy przyznawali, że raport nic odkrywczego nie zawiera. - Jest szczegółowy, ale żadnych nowości nie ma - o których byśmy nie wiedzieli - komentował przewodniczący Robert Mikołajaczak.

- Raport nic nowego nie odkrywa - przyznawał również radny Piotr Fabisz. Każdy mieszkaniec, który chciałby się zapoznać ze wspomnianym dokumentem - może pobrać go ze strony internetowej urzędu - znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Rajcy nie mieli więc wątpliwości nad udzieleniem wotum zaufania dla wójta Sławomira Spychaja. Włodarz bez problemu uzyskał także absolutorium za miniony rok. Wszystkie opinie były pozytywne.

- Komisja rewizyjna pozytywnie oceniła wykonanie budżetu gminy Czermin za 2018 rok - przyznawał jej przewodniczący - Andrzej Szymczak. Sylwana Szcześniak - szefowa komisji budżetu - dziękowała przy okazji osobom, które nad dokumentem pracowały. - Warto podkreślić, że nad budżetem pracuje wiele osób. Należą się im podziękowania, że jest tak spięty, że piszemy różne projekty. Nasza gmina naprawdę na tym zyskuje - komentowała.

Ostatecznie więc - cała piętnastka rajców była „za” udzieleniem wójtowi absolutorium.

Sam włodarz - dziękując za zaufanie - również podkreślał, że budżet nie jest zasługą jednej osoby, ale wielu pracowników. Jak twierdził, miniony rok był zresztą bardzo udany dla gminy.

- 2018 rok był sukcesem dla gminy. Może i był to rok wyborczy, ale tak naprawdę sprzyjał naszej gminie, wszystkie klocki się dobrze ułożyły, co wymagało wiele pracy i zachodu. Ale nadal mówię, że nikt nam kłód pod nogi nie rzuca. Może nadal będzie tak samo. Jeśli tak - będę się cieszył, bo na pewno skorzysta na tym cała gmina - dodawał włodarz Czermina.

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ b. sympatyk
2 miesiące temu ocena: 100%  1
PSL popiera LGBT. Brzydzę się nim. Feee
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji