Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Członkowie tego stowarzyszenia mówią „TAK dla Powiatu Pleszewskiego”

› Aktualności miesiąc temu    27.02.2020
Redakcja
komentarzy 22 ocen 0 / 0%
A A A

Powiat pleszewski. Członkowie Stowarzyszenia „TAK dla Powiatu Pleszewskiego” spotkali się niedawno w starostwie ze starostą Maciejem Wasielewskim.

 

Stowarzyszenie „TAK dla Powiatu Pleszewskiego” powstało w ubiegłym roku. Jest zarejestrowane w rejestrze stowarzyszeń zwykłych, prowadzonych przez starostę pleszewskiego.

Organizacja zrzesza radnych powiatowych poprzednich kadencji, byłych starostów i wicestarostów, emerytowanych naczelników starostwa i dyrektorów instytucji powiatowych oraz komendantów służb w stanie spoczynku.

Prezesem stowarzyszenia został długoletni starosta powiatu pleszewskiego - Michał Karalus. Wiceprezesami są byli radni Henryk Woldański i Marian Walczak, sekretarzem radna IV kadencji mgr farmacji Maria Owczarek-Neumann, skarbnikiem były przewodniczący rady Bogdan Skitek, a członkami zarządu byli radni Zbigniew Serbiak i Kazimierz Maciejewski, a także były prezes szpitala Tadeusz Stefaniak.

Niedawno w starostwie w Pleszewie odbyło się spotkanie członków stowarzyszenia ze starostą pleszewskim Maciejem Wasielewskim.

- W swoim życiu zawodowym ci ludzie byli związani z samorządem powiatowym, mają duże doświadczenie, nadal chcą działać i służyć nam pomocą. Jesteśmy otwarci na współpracę - podkreśla starosta Maciej Wasielewski.

Tematem spotkania była bieżąca współpraca środowiska ex-samorządowców z obecnymi władzami powiatu. Omawiano szereg kwestii, dotyczących działalności samorządu m.in.: budżetu i finansów, nakładów na inwestycje, kontraktu pleszewskiego szpitala PCM z NFZ, sytuacji szkoły rolniczej w Marszewie po przekazaniu jej ministerstwu rolnictwa, inwestycji w placówkach oświatowych, pomysłu budowy szkoły specjalnej, przebiegu drogi ekspresowej, starania o obwodnicę Chocza, dalszego partnerstwa z niemieckim powiatem Ammerland, funkcjonowania nadzoru budowlanego, straży pożarnej i komendy policji oraz przyszłości sądu rejonowego.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (22)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dr z Wu Han
miesiąc temu ocena: 100%  22
Usuńcie ich z "wizji, bo im dłużej "wiszą" tym większe prawdopodobieństwo zarażenia się COVIT-19
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dr z Wu Han
miesiąc temu ocena: 100%  21
...przez śmiech bez maseczki.
~ *KKK
miesiąc temu ocena: 93%  20
Bzdurami się zajmujecie i te bzdury nam przekazujecie - redakcjo. Napiszcie wreszcie o czym radzono na sesjach powiatu, jakie tematy poruszano,jak wyglądała dyskusja,m co mówią radni. O tym chcemy wiedzieć. Kabaret Starszych Panów nikogo nie interesuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PPL
28 dni temu 19
Możesz obejrzeć w Internecie ;)
~ Pleszewianin
miesiąc temu ocena: 100%  18
do XYZ - jeżeli się dostaje spadek, to każdy z nas się cieszy i robi wszystko, żeby on procentował. Jeżeli zaś widzi"się, że on jest nam nie potrzebny, wtedy staramy się go pozbyć oczywiście z zyskiem. Wy zaś powiatowcy pozbyliście obiekt prawie za darmo nie spisując nawet odpowiedniej umowy z kupującym.. Swoją decyzją sprawiliście, że miasto straciło niezwykle okazały budynek.To jest niegospodarność ! To wam nigdy nie będzie zapomniane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Komitet Obywatelski 1989
miesiąc temu ocena: 85%  17
Pan Edward Kubisz był najlepszym z dotychczasowych starostów. Zawsze pełna elegancja i skromność i tym się zapisał w pamięci Pleszewian.
~ ^^^a^^^
miesiąc temu ocena: 92%  16
anty oczywiście masz rację. Na pewno nie chce mieć z tym "towarzystwem" nic wspólnego.Temu panu należy się szacunek.
~ Solidarność
miesiąc temu ocena: 94%  15
Bardzo wymownym jest fakt, że w niniejszym TWA powiatowych "weteranów" jest brak pierwszego starosty pana Edwarda Kubisza. Ten fakt mówi więcej niż powinien. Wyrażam wielki szacunek dla pana Edwarda ! No i co na to powiecie panowie "weterani" ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty
miesiąc temu ocena: 100%  14
widocznie nie jest zainteresowany uczestnictwem w twa? zapewne ma wiele ciekawszych zajęć na emeryturze
~ Marek
miesiąc temu ocena: 100%  13
Myślałem, że to nowy skład zespołu Jozin z Bazin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NOSPA forte
miesiąc temu ocena: 100%  12
Kiedyś istniał taki związek, który nazywał się ZBoWiD. Patrząc na was, tak mi się skojarzyło. Proszę nie mieć mi tego za złe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Starszy pan
miesiąc temu ocena: 96%  11
Wyglupiacie się. Żałosne i żenujące widowisko przedstawiacie.Tylko się pochichrać z was. Litości !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ z powiaciku plesiewskiego ,,b,,
miesiąc temu ocena: 100%  10
korytko nie śmierdzi ... a tak właściwie to po co ten powiacik plesiewski ??? chyba tylko dla urzędasów ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Samorządowiec
miesiąc temu ocena: 100%  9
Rządy poprzednich kadencji polegały na sprzedaniu wszystkiego i zadłużeniu powiatu pleszewskiego na kolejne 20 lat. Dziękujemy wam, że my i nasze dzieci przez kolejne 20 lat będziemy spłacać wasze kredyty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XYZ
miesiąc temu ocena: 0%  8
na debilizm tych wpisów nie ma słów. Internetowym komentatorom a zwłaszcza Pleszewianinowi odpowiem bo jest zaślepiony miłością do Powiatu. W budynku tym mieściła się PZPR, przychodnia zdrowia publicznego a powiat dostał to w spadku od skarbu państwa. Nigdy tam nie było żadnej instytucji powiatu po 1999 r. kiedy go staraniem społeczeństwa pleszewskiego reaktywowano. To zdaje się własność prywatna i do niego pisz pan. Wciąż czekam na objawienie przyszłości tego budynku przez Adamka, który "miał pomysł" na ten budynek gdy był burmistrzem. Skoro teraz przeniósł się do Starostwa ma olbrzymia okazje by ...wybrzmiał. Prywatnie to podziwiam tych ludzi, że im się chce, mimo, że są na emeryturach, że interesują ich publiczne sprawy, gdy prawdziwe poloki tylko umieją zazdrościć i narzekać, a własnej d. nie ruszają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty
miesiąc temu ocena: 75%  7
nie jestem mocny z historii ale z pewnością ów budynek powstał wcześniej niż pzpr i przed tą "instytucją" mieściło sie tam coś wcześniej, chyba, podkreślam chyba starostwo, pleszewianin nie napisał że mieściło się tam reaktywowane starostwo a czego poza chęcią zaistnienia za wszelką cenę i nabijania kabzy chce się tym emerytom?pan adamek miał zawsze pomysły na wszystko co nie zależało od finansów gminy a teraz jako przew rady powiatu dziwnie nabrał wody w usta i żadnego z dawnych swoich pomysłów nie realizuje
~ zyx
miesiąc temu ocena: 60%  6
Adamek mówisz temu winny ? A powiesz mu to w 4 oczy lub podasz swoje personalia jak jesteś taki bystry ?
~ anty
miesiąc temu ocena: 100%  5
spotkania zaczynają się i kończą radosnym odśpiewaniem hymnu powiatów? przypominam że tekst pieśni pretenduje autora do ubiegania się o literacka nagrodę nobla
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kijek treakingowy
miesiąc temu ocena: 100%  4
Gdzie można uzyskać nuty i słowa do tego hymna. Czy jego kompozytorem, autorem tekstu i aranżacji jest ., Michał . Czy zeby go śpiewać, trzeba być członkiem PSL ?
~ swój
miesiąc temu ocena: 100%  3
buhahaha
~ Pleszewianin
miesiąc temu ocena: 100%  2
Jak to trudno nawet będąc nawet na emeryturze oderwać się od żłobu. Państwo samorządowi weterani - proponuję, żebyście za siedzibę waszego stowarzyszenia przyjęli budynek po b. starostwie przy ul Poznańskiej 30 , który to wy, ludzie władz powiatu doprowadziliście do ruiny. Proponuję więcej skromności.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eks
miesiąc temu ocena: 100%  1
Byle przy kor.cie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji