Derby na początek sezonu

Derby na początek sezonu - Zdjęcie główne

Derbowy mecz pomiędzy Żakami Taczanów, a Gladiatorami Pieruszyce zapoczątkował rozgrywki kaliskiej A-klasy. W "okręgówce" odbyła się już trzecia kolejka spotkań.

Żaki Taczanów zremisowały 2:2 z Gladiatorami Pieruszyce. Gole dla taczanowskiej drużyny strzelili Tomasz Cieloch i Marcin Mielcarek, a dla Gladiatorów obie bramki uzyskał Remigiusz Korzeniewski. W równolegle rozgrywanym pojedynku Czarni Dobrzyca przegrali w Kaliszu 1:3 z Prosną. Zaczęło się świetnie, bo prowadzenie dobrzyckiej drużynie dał Piotr Ulka. Niestety, później bramki zdobywali wyłącznie kaliszanie. Pleszewska Stal odniosła pierwsze zwycięstwo w klasie okręgowej, pokonując 4:1 GKS Żerków. W pierwszej połowie Adrian Chojnacki strzelił dwa gole z rzutów wolnych, a po przerwie wynik meczu poprawili Tomasz Zawada i Łukasz Jańczak. Szerzej we wtorkowym "Życiu Pleszewa". .