Derby na wagę awansu do IV ligi

Derby na wagę awansu do IV ligi - Zdjęcie główne

Wiadomości

Drużyna LKS-u Gołuchów okazała się lepsza od Stali w derbach pleszewskiego powiatu, pieczętując awans do wielkopolskiej IV ligi.

Mecz ustawiły dwa gole Łukasza Pietrzaka. W 25’ piłkarz rodem z Konina wygrał pojedynek z Mikołajem Adamkiem i uderzeniem w „długi róg” pokonał Tomasza Szymkowiaka. Osiem minut później wykorzystał idealne podanie od Mateusza Szkudlarskiego i podwyższył na 2:0. Stalowcy, grając w osłabieniu po czerwonej kartce dla Patryka Maniaka, wbili kontaktowego gola za sprawą indywidualnej akcji Jakuba Biadały. Trzy minuty później wynik meczu ustalił Krystian Robak. Radość gołuchowian była spora, ale prawdziwa euforia nastąpiła dopiero po dotarciu informacji z Krotoszyna. Astra zremisowała z Odolanovią, a to oznacza, że nikt LKS-owi awansu już nie odbierze!