Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dezodoranty i antyperspiranty

9 miesięcy temu    10.08.2017
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Nieprzyjemny zapach powstający w wyniku pocenia się, to temat krępujący. Nieświeży zapach i mokre plamy pod pachami odbierają poczucie pewności i atrakcyjności. Ładny zapach jest uważany za coś normalnego, a ludzie pachnący nieładnie uważani są za nieatrakcyjnych i niezadbanych.
 

R E K L A M A


Skąd nieprzyjemny zapach?

Wbrew obiegowej opinii pot wcale nie pachnie nieprzyjemnie. Najczęściej jest po prostu bezwonny. Za powstawanie nieładnego zapachu odpowiedzialna jest żyjąca na skórze flora bakteryjna. To bakterie poddają ludzki pot procesowi fermentacji i to one są przyczyną nieprzyjemnego zapachu.

Nasze codzienne nawyki mogą powodować, że ten problem będzie się pogłębiał. Na woń potu ma wpływ wiele czynników, do których zaliczyć można niewłaściwą dietę lub dużą dawkę intensywnego wysiłku fizycznego.

Ważną pozycją na tej liście jest stres. Znany jest jego negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że poziom stresu wpływa także na to jak pachniemy. Zasada jest prosta – im więcej negatywnych emocji i zdenerwowania, tym bardziej nieprzyjemny zapach.  

Maskować czy przeciwdziałać?

Na szczęście żyjemy w czasach, w których możemy skutecznie radzić sobie z tym problemem. Na rynku dostępne są kosmetyki, które pozwalają czuć się świeżo i ładnie pachnieć (Sprawdź zapachy damskie w sklepie kosmetycznym Kontigo). Należą do nich dezodoranty i antyperspiranty. Kosmetyki te są często mylone i dlatego warto znać różnice w ich działaniu.

Dezodorant jest tak zwanym kosmetykiem maskującym, gdyż jego używanie nie powoduje ograniczenia wydzielania potu. Podstawowym zadaniem dezodorantu jest zabicie żyjących na skórze bakterii, które odpowiadają za powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Dlatego właśnie dezodoranty najczęściej zawierają alkohol etylowy lub inne składniki, które doskonale radzą sobie z większością mikroorganizmów. Dodatkowo dezodoranty wzbogacane są o substancje zapachowe, które mają tuszować ewentualny zapach potu.

Antyperspirantów również działają przeciwbakteryjnie, ale dodatkowo powodują zmniejszenie wydzielania potu. Zawarte w nich substancje powodują zwężanie ujść gruczołów potowych, dzięki czemu mniej się pocimy. Należy jednak pamiętać, że pocenie się jest naturalnym procesem, przy pomocy którego organizm reguluje temperaturę i jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego nie zależy przesadzać. Antyperyspirant należy stosować wyłącznie w miejscach, które narażone są na najbardziej intensywne pocenie – na przykład okolice pach.

Podsumowując – oba kosmetyki zapewniają poczucie świeżości. Jednak osoby mające problem z nadmiernym poceniem powinny raczej sięgać po antyperspiranty, które pomagają walczyć z tą nieprzyjemną dolegliwością.

Dla każdego coś miłego

Na rynku dostępne są kosmetyki różniące się nie tylko działaniem, ale także sposobem aplikacji lub zapachem. Dezodoranty i antyperspiranty dostępne są w sztyftach, kulkach i w sprayu - https://kontigo.com.pl/cialo/pielegnacja-ciala/dezodoranty-damskie.html. Można wybierać pomiędzy preparatami zapachowymi i bezwonnymi. Kosmetyki często wzbogacane są w składniki, dzięki którym nawet osoby z bardzo wrażliwą skórą mogą je bezpiecznie stosować każdego dnia. Dlatego może znaleźć coś dla siebie.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A