Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Do czego jest zdolny pielgrzym po obiedzie? Tego nie zobaczycie nigdzie

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    9.08.2018
komentarzy 6 ocen 13 / 85%
A A A
 fot. Profil społecznościowy grupy biało-zielonej

Wielu osobom pielgrzymka kojarzy się z powagą i umartwieniami. Tymczasem można zobaczyć, jak wiele radości i siły jest w tych, którzy idą do Maryi. I że to, co ich cieszy, nie jest związane tylko i wyłącznie z religią. 

 

R E K L A M A

 

W tym roku wędrówka "biało-zielonych", czyli grupy jarocińsko-pleszewskiej, ma szczególny charakter, ponieważ odbywa się już po raz 25. Pątnicy na Jasną Górę wejdą wraz z pozostałymi grupami - kaliskimi, promienistymi oraz rowerową - w poniedziałek 13 sierpnia. Na miejscu powita ich ksiądz biskup Łukasz Buzun. Nasi pątnicy wniosą przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej sto flag: pięćdziesiąt biało-czerwonych oraz pięćdziesiąt z orłem Powstania Wielkopolskiego.   

 

Pielgrzymom, szczególnie w obecnych warunkach pogodowych należy się wypoczynek na trasie. Zwykle w czasie przerwy jest czas na posilenia się. Czasem te chwilie można jednak spędzić w sposób niekonwencjonalny. Ksiądz prałat Dariusz Matusiak już od wielu lat jest przewodnikiem grupy biało-zielonej, która wchodzi w skład 381. Kaliskiej 27. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Siostra Konstancja Pelińska, która jest przełożoną w jarocińskim domu sióstr elżbietanek, poszła z pielgrzymami z Jarocina i Pleszewa po raz pierwszy.

 

 

 

 

 

A jak było na trasie wczoraj można ZOBACZYĆ TUTAJ

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 11 głosów: 13 (85%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ katolik
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Brawo, brawo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A