Dobry tenis na turnieju PST Cup

Dobry tenis na turnieju PST Cup - Zdjęcie główne

Sporo dobrego tenisa przyniósł turniej PST Cup, rozegrany na pleszewskich kortach w minioną sobotę.

W kategorii „open” zwyciężył kaliszanin Wiktor Przybylski, który w finale pokonał 6:3, 6:4 Pawła Lewandowskiego ze Zduńskiej Woli. W meczu o trzecie miejsce Marcin Szemiot (Złotoryja) zwyciężył Juliena Laskowskiego (Ostrów Wlkp.) 6:3 7:5. W grupie 45+ górą był pleszewianin Krzysztof Kuźniacki. W finale ograł 6:4, 6:4 Piotra Jarosa ze Zduńskiej Woli. Trzeci był Wojciech Makowski (Zduńska Wola ), pokonując 6:2, 7:5 kolejnego z naszych reprezentantów, Ireneusza Zaworskiego. Gracze, którym nie powiodło się w turnieju głównym, mieli szansę na małą rekompensatę w turnieju pocieszenia. Tu najlepszy był Piotr Kupczyk z Ostrowa Wielkopolskiego. Trzej najlepsi tenisiści w obu kategoriach otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Turniej, który zorganizowało Pleszewskie Stowarzyszenie Tenisowe, był współfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.