Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Dobrzyca. Gdzie będzie targowisko? Są trzy koncepcje

› Aktualności 3 miesiące temu    13.05.2019
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Targowisko – zlokalizowane obecnie na terenie bazy GS-ów w Dobrzycy – wywołuje szereg uwag ze strony mieszkańców. Miasto szuka więc innego miejsca pod handel.Targowisko – zlokalizowane obecnie na terenie bazy GS-ów w Dobrzycy – wywołuje szereg uwag ze strony mieszkańców. Miasto szuka więc innego miejsca pod handel.

Czy targowisko w Dobrzycy powstanie przy boisku, czy przy hali? A może przy Dino? Jest kilka koncepcji. Która doczeka się realizacji?

Targowisko – zlokalizowane obecnie na terenie bazy GS-ów w Dobrzycy – wywołuje szereg uwag ze strony mieszkańców. Nie ma tam najlepszych warunków ani dla handlujących, ani dla kupujących. - Chcielibyśmy wiedzieć, czy będą ze strony gminy jakieś działania, żeby je przenieść. Czy to jest możliwe jeszcze w tym roku, a może w przyszłym budżecie zaplanować na to jakieś pieniądze - mówiła sołtyska, Halina Olejniczak. I prosiła, w imieniu mieszkańców, o „targowisko z prawdziwego zdarzenia". Pytała jednocześnie burmistrza, gdzie mogłoby ono powstać?

Rzeczywiście na obecnym targowisku panuje bałagan. - Póki GS-y funkcjonowały, to dbały o porządek. Teraz jest tam pełno błota, jest nieposprzątane, pewnie też z powodu prac przy drodze powiatowej - Ostrowskiej. Jest brudno po prosu i na pewno to miejsce nie zachęca mieszkańców do korzystania z targowiska – przyznał burmistrz - Jarosław Pietrzak. Sprawa ta jednak nie jest władzom obojętna.

Okazuje się, że są trzy koncepcje zorganizowania miejsca targowego. Pierwsze, to plac przy boisku sportowym. - Wyłożenie tego miejsca kostką miałoby dwojakie znaczenie: z jednej strony byłoby targowisko, z drugiej - powstałyby miejsca parkingowe przy boisku - z prawdziwego zdarzenia - wyjaśnia burmistrz Dobrzycy. I dodaje. - Myślę, że po wykonaniu kanalizacji deszczowej w tym roku, można od razu zrobić odwodnienie i bardzo szybko zrealizować to zadanie.

Druga koncepcja, to parking przy hali sportowej, który już jest utwardzony. - Można tam w dwa wyznaczone dni takie targowisko zorganizować. Nie musimy praktycznie czynić żadnych inwestycji - mówi burmistrz Pietrzak. Trzecia opcja, to z kolei placyk przy markecie Dino. - Jest to nasz grunt, nasz plac, ale żeby cokolwiek tam zrobić musimy najpierw odwodnić teren, a żeby to zrobić, musimy przejść pod drogą, przez prywatny grunt i zrobić odprowadzenie do rowu - wyjaśnia włodarz.

Burmistrz przyznaje, że jego zdaniem najciekawszą koncepcją, jest wyłożenie kostką placu przy ul. Szkolnej, czyli obok boiska. - Jednak boimy się jednej rzeczy: jeśli to uruchomimy w tym miejscu, to wyjazd na tę wąską Szkolną będzie jeszcze bardziej utrudniony - przyznaje Jarosław Pietrzak. Podaje też jeszcze jedną ewentualną lokalizację: po drugiej stronie ulicy, między budynkiem mieszkalnym, a transformatorem. Jest to jednak grunt prywatny i nie wiadomo, jak na propozycję zaopatrywałby się właściciel. Oczywiście pociągnęłoby to także za sobą kolejny wydatek - ewentualny wykup ziemi. Która koncepcja zostanie ostatecznie wybrana? 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ llllllll
3 miesiące temu ocena: 75%  4
dzisiaj jest tam targowisko jutro będzię burdel i lotnisko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prezes
3 miesiące temu ocena: 89%  3
Każdy może się wypowiedzieć, można zrobić konkurs, ale tak czy siak zdecyduje rada, tak jak chce burmistrz. Tak jak zawsze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wic
3 miesiące temu ocena: 80%  2
Wiocha to wiocha, zamiana wójta na burmistrza niczego nie zmienia. Dalej rządzi ten sam człowiek w tej samej wiosce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Glosowanie
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Moze zrobic glosowanie????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji