Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dobrzyca. Gmina rezygnuje z dwóch inwestycji. Jakich?

› Aktualności 8 miesięcy temu    15.05.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Burmistrz Jarosław Pietrzak poinformował na ostatniej sesji, że gmina rezygnuje z dwóch planowanych inwestycji z udziałem środków z PROW. Powód? Po rozstrzygnięciu przetargów na budowę 150 przydomowych oczyszczalni ścieków, remont stacji wodociągowej w Rudzie i Karminku oraz rozbudowę i przebudowę sieci wodociągowej, okazało się, że "kolejny był droższy od poprzedniego".

R E K L A M A

- Nie przyjmiemy zatem środków z PROW na realizację tych trzech inwestycji. Otrzymalibyśmy 1,5 mln złotych, a kosztowałoby nas to 5 milionów. Nie chcę narażać gminy na tak wielkie koszty w końcówce kadencji. Podjąłem więc decyzję o rezygnacji z dwóch inwestycji - oświadczył burmistrz.

Trzecią, rozbudowę i przebudowę sieci wodociągowej, czyli połączenie wodociągu na Rudzie z Lutynią, gmina zrealizuje ze środków własnych.

Jarosław Pietrzak miał w zamian dobre informacje. W związku z tym, że w budżecie zostaną środki, gmina chce dofinansować mieszkańcom budowę ekologicznych szamb oraz wymianę kotłów - gazowych oraz węglowych. - Do oczyszczalni dołożylibyśmy od 6 do 8 tys. zł. Ten program byłby wieloletni. Skąd taka decyzja? Jeśli to robi gmina, kwoty w przetargach osiągają horrendalne ceny, musimy robić ekspertyzy itp., czego mieszkaniec nie musi. Dlatego takie prywatne oczyszczalnie są tańsze. Na najbliższej sesji przedstawię program i regulamin. Będziemy zbierać wnioski. Gdyby było duże zainteresowanie, może się jeszcze jakieś dodatkowe środki znajdą - wyjaśniał burmistrz Jarosław Pietrzak.

Na ten cel zostanie przeznaczone 250.000 zł. Tyle samo gmina planuje przekazać na dopłaty do wymiany kotłów co. Przy gazowych, byłaby to dotacja do 90%, a przy węglowych - do 70%. - Byłaby to kwota od 6 do 7 tysięcy do wymiany pieca, ale także instalacji. Na tych terenach, gdzie jest gaz, dopłacimy tylko i wyłącznie do gazowych - tłumaczył włodarz. Ten program oraz jego regulamin także zostaną przedstawione na kolejnej sesji.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Xxx
8 miesięcy temu ocena: 100%  4
A co z drzewem na zakręcie na klonów są pasy a nie widoczne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Drogaa
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
A co z remontem drogi Koźminiec - Dobrzyca Panie Burmistrze?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ach
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
No właśnie ucichlo wszystko nic się nie dzieje w tym kierunku w ogóle drogi i ulice w Dobrzycy i gminie Dobrzyca sa w tak fatalnym stanie ze brak słów
~ Prezes
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Ekologiczne szamba? To chyba jakaś nowość.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A