Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dobrzyca. GS się wyprzedaje. Nabywców mało, pieniędzy też...

› Aktualności 7 miesięcy temu    6.08.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Sklep w Polskich Olędrach także jest na sprzedażSklep w Polskich Olędrach także jest na sprzedaż fot. Ewa Andersz-Wanat

Dobrzycki GS jest w stanie likwidacji. O czym już informowaliśmy na naszych łamach. Zbyciem majątku zajmuje się likwidator - Hieronim Rybczyński. - Na chwilę obecną sprzedaliśmy dwie działki na bazie głównej GS - informuje. Sporo jednak zostało jeszcze do zbycia.

GS ma do sprzedania biurowiec o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych, piekarnię (4 tys. m2), działki 2,5 tys. m2 oraz 1,5 tys. m2, maszt telekomunikacyjny, warsztaty, działka budowlana w Karminku - 600 m2 oraz sklep w Polskich Olędrach (działka 700 m2 i budynek gospodarczy). - Pozostały jeszcze do załatwienia formalności z energetyką, przekazaniem dróg wewnętrznych - informuje Hieronim Rybczyński. Drogi zostaną przekazane gminie za przysłowiową złotówkę. Jest to około 400 metrów na terenie bazy. - Tam są firmy, może powstaną kolejne, ktoś o ten dojazd musi dbać - argumentuje likwidator.

Rybczyński przyznaje, że chciałby jak najszybciej sprzedać nieruchomości, bo zależy mu na wypłacie odpraw, zaległych urlopów, nie mówiąc o udziałach czy waloryzacjach. - Zwróciłem się do pracowników z pismem, żeby poczekali do trzeciego kwartału. Dlatego muszę się sprężać - mówi likwidator. Czy nie ma zatem chętnych na zakup nieruchomości? - . Rada nadzorcza ustaliła minimalną cenę za poszczególne nieruchomości. Chętni się pojawiają. Przyjeżdżają, oglądają, przygotowuję dokumenty, a oni już się nie pojawiają - objaśnia Hieronim Rybczyński.

` Są jeszcze bieżące płatności, jakie musi robić likwidator: urząd skarbowy, ZUS, energetyka. Obecnie w GS pozostało 3 pracowników, w tym jedna na pół etatu - palacz, gospodarz terenu. Dwie panie zajmują się pracą biurową, m.in. prowadzeniem sekretariatu, dokumentacją czy archiwizacją. Likwidacja nie zakończy się raczej w tym roku. - W takiej sytuacji będziemy musieli jesienią zorganizować jeszcze wybory rady nadzorczej. Tak mówi statut - informuje Hieronim Rybczyński.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rolnik
7 miesięcy temu ocena: 100%  4
Czego wy sie boicie redaktory, usuwając komentarze. Czyżbyście stali po stronie tych co doprowadzili przedsiębiorstwo do ruiny ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biznesmen
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
może i bym w w coś zainwestował i kupił jednak nie widzę nigdzie oferty sprzedaży, patrzę na OLX i inne portale i nic - pytanie jak ten pan co sprzedaje szuka potencjalnych kupców? a może specjalnie nie szuka żeby za przysłowiową złotówkę ktoś znajomy wziął hmmm?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olo
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Ten pan bierze co miesiąc pensję, więc dlaczego miałoby mu zależeć na szybkiej sprzedaży?
~ spółdz.
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Dotychczasowy zarząd chyba był do kitu, skoro nie umiał gospodarzyć z przedsiębiorstwem. Osoby, które doprowadziły przedsiębiorstwa do upadku powinni być pociągnięci do odpowiedzialności karnej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A