Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dobrzyca. Kolorowy świat Profesora Książeczki [FOTO]

› Aktualności 4 miesiące temu    2.12.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy gościli aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa ze spektaklem "Opowieści z teczki profesora Książeczki". Do jego obejrzenia zaproszono około 60. uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

R E K L A M A

Spektakl opowiadał historię Profesora Książeczki, który uwielbia czytać. W zaciszu jego leśnej pracowni powstają kolejne opowieści, które za każdym razem Profesor chowa do kolorowej teczki. Szalony naukowiec przeprowadził widownię przez świat wyobraźni. Każda myśl w jego głowie przeradzała się w spotkanie z żywym bohaterem. W ten sposób dzieci poznały osobiście: Czerwonego Kapturka, Kopciuszka czy Misia Chrapcia. Profesor Książeczka nie miał pojęcia, że bajki ukryte w jego teczce, mogłyby trafić do wydawnictwa, później do bibliotek, a następnie do domów wszystkich dzieci. I to właśnie dzieci uświadomiły mu to w czasie trwania spektaklu. - Głównym celem dydaktycznym przedstawienia było promowanie czytelnictwa, zachęcenie do regularnego odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek, rozwijanie wyobraźni oraz ukazanie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni czytanie - mówi Ewa Gola, dyrektor biblioteki. Dzieci świetnie się bawiły, nawiązały bardzo dobry kontakt i dialog z aktorami. Uczniowie nie mieli ochoty opuścić biblioteki, ponieważ chętnie obejrzeliby kolejny spektakl.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A