Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Dobrzyca. Niesamowite życie afrykańskiej Nubii [FOTO]

› Aktualności 4 miesiące temu    8.08.2019
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Ewa Andersz-Wanat

Od kwietnia w dobrzyckim Muzeum można oglądać wystawę "Dla przyjemności i z konieczności. Na szlakach ziemiańskich podróży w XIX i XX wieku”" która wciąż cieszy się dużym uznaniem i zainteresowaniem publiczności. Chcąc nieco dopełnić tematy związane z dawnymi podróżami i wyprawami w nieznane, zorganizowano nową ekspozycję czasową: "Wielkie Królestwa Chrześcijańskie w Nubii".

Tajemnicze wykopaliska z dawnej Afryki - to wystawa przygotowana przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, prezentująca zabytki pozyskane w trakcie badań prowadzonych przez Polaków w Sudanie od lat 60 ubiegłego wieku. Opowiadała o nich archeolog - Dobiesława Bagińska. Nowoczesna ekspozycja, prezentowana w Sali Egipskiej, zabrała wszystkich, którzy przyszli na jej otwarcie, do dawnej Afryki, gdzie można poznać tajemniczy świat historycznej krainy - Nubii. Na wystawie można zobaczyć liczne zabytki archeologiczne, m.in. bogato zdobione wyroby ceramiczne, detale architektoniczne, malowidła ścienne, czy ryty naskalne. Można odkryć na nowo zapomniany świat kultury Nubii, dowiadując się, jak żyli, czym się zajmowali i w co wierzyli dawni mieszkańcy tej części świata. - Wystawię dedykujemy wszystkim miłośnikom historycznych podróży, szczególnie tym zainteresowanym egzotycznymi wyprawami w nieznane - mówią pracownicy muzeum.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!