Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Dobrzyca. Pojechali łowić nad Balatonem. Wyprawa i wyzwanie

› Aktualności 10 miesięcy temu    16.04.2019
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
Waldemar Filipiak, Grzegorz Waszkowiak i Paweł Szymczak pojechali na Węgry – nad Balaton – gdzie trwają największe zawody w wędkarstwie karpiowym - International Balaton Carp Cup.Waldemar Filipiak, Grzegorz Waszkowiak i Paweł Szymczak pojechali na Węgry – nad Balaton – gdzie trwają największe zawody w wędkarstwie karpiowym - International Balaton Carp Cup.

Paweł Szymczak, Waldemar Filipiak i Grzegorz Waszkowiak - członkowie klubu karpiowego w Nowym Świecie - wybrali się na wyprawę życia. Pojechali na Węgry – nad Balaton – gdzie odbędą się największe zawody w wędkarstwie karpiowym - International Balaton Carp Cup. Impreza ma charakter międzynarodowy, a wspomnianą trójkę śmiałków czeka prawdziwa walka i wyzwanie.

Najdłużej „karpiowaniem” pasjonuje się Waldemar Filipiak. Zaczynał 20 lat temu. - Wtedy mało kto się tym zajmował i informacji prawie nie było - opowiada. Jego pasja rozwijała się, a i „karpiowanie” w Polsce stawało się coraz popularniejsze. - Zacząłem marzyć o większych zawodach, międzynarodowych. I w tym roku, wraz z kolegami, jedziemy na International Balaton Carp Cup, gdzie staruje 250 drużyn z całego świata - opowiada Waldemar Filipiak.

Wziąć udział w takiej imprezie nie jest rzeczą prostą. Nie dość, że wpisowe jest kosztowne, to organizatorzy decydują, kogo przyjmą. Ekipie z Nowego Światu się udało, choć była na liście rezerwowej. W sumie z Polski będzie 12 drużyn. Balaton - to dla każdego wędkarza ogromne wyzwanie – bo zbiornik ma 60 tysięcy hektarów. - Wiadomo, Balaton jest "węgierskim morzem" z ogromnymi falami. Można nauczyć się pokory wędkowania. Ponieważ ryby znajdują się raczej na dużych odległościach, trzeba wypływać nawet 500 metrów w dal, na pontonie, co może być niebezpieczne - mówi Paweł Szymczak. Dlatego drużyna zabrała ze sobą dwa pontony, w razie, gdyby któryś stracili.

Więcej przeczytasz w aktualnym, świątecznym wydaniu "Życia Pleszewa"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
10 miesięcy temu ocena: 100%  11
Brawo chłopaki :-) Nie przejmować się komentarzami mało inteligentnych a przede wszystkim zazdrosnych osób. Trzymam kciuki za Was. Powodzenia !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ haczyk
10 miesięcy temu ocena: 67%  10
Śmieszne, bo co to obchodzi Pleszewian.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Normalny wędkarz
10 miesięcy temu ocena: 63%  9
Panowie impreza marzenie dla wielu wędkarzy, można powiedzieć szczyt szczytów imprez wędkarskich. Zazdroszczę i życzę powodzenia!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karp z pamięcią
10 miesięcy temu ocena: 73%  8
Aaaaaaaa - i wszystko jasne ? Czyżby to byli ci panowie z koła wędkarskiego z Nowego Światu, którzy żebrali przed świętami Bożego Narodzenia przed Kauflandem żebrali od klientów zakupione przez nich karpie, żeby wpuścić je do swojego stawu, za co oferowali kiełbaskę z różna ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec Dobrzycy
10 miesięcy temu ocena: 71%  7
Panie śledczy ze starego świata, Dobrzycy proszę nie mieszać do tej żebraniny to robił kołchoz
~ śledczy ze Starego Świata
10 miesięcy temu ocena: 100%  6
Ta "żebranina" była zorganizowana przez klub wędkarskiego z Nowego Światu i Dobrzycy. Nazywała się "Ratuj rybkę" . Oto dowód: http://www.zpleszewa.pl/artyku...
~ ślydź
10 miesięcy temu ocena: 91%  5
buchacha - podziwiam pamięć "karpia z pamięcią". Rzeczywiście tak było jak napisał.
~ Pleszew
10 miesięcy temu ocena: 40%  4
A Ty pewnie najdalej byłeś w Plantach na rybach i żal d... ściska :))) Trzymam kciuki Panowie i przepraszam za to DNO wypisane wyżej ;)
~ old
10 miesięcy temu ocena: 29%  3
Brawo za pasję......można nie pisać o pieniądzach jak to ma w zwyczaju pewien strażak.....można
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wic
10 miesięcy temu 2
Czytając komentarze można dojść do przekonania, że niektóre osoby nauczyciele języka polskiego za dużo nie nauczyli. Minimum 11 lat nauki, a efekt słabiutki, słabiutki.
~ Aga
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
To pierwsze to kołchozu nie ma RKs Nowy Świat A po drugie jeśli ktoś nie chciał oddać ryby pod Kauflandem to tego nie zrobił nikt nikogo nie zmuszał. Ale jak widać są jeszcze ludzie z dobrym sercem co to zrobili. A mieszkaniec Dobrzyca niech nie mówi za wszystkich mieszkańców. Ja też jestem Dobrzyca.