Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dobrzyca. Przedstawili koncepcję bloków i....cenę

› Aktualności 5 miesięcy temu    25.10.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Wizualizacja nowego osiedla na StefańskiegoWizualizacja nowego osiedla na Stefańskiego

Do budowy dwóch bloków przymierza się gmina Dobrzyca. - Planujemy to zrobić w ten sposób, aby osoby chcące posiadać mieszkania, nie były obciążone hipoteką - mówił na spotkaniu z mieszkańcami, burmistrz Jarosław Pietrzak. - Nie każdy zarabia tyle, aby dostać kredyt w banku. Taki kredyt weźmie więc na siebie spółka komunalna i ona zajmie się tą inwestycją - dodał.

Jak będą wyglądały bloki, o wielkości mieszkań, ich otoczeniu, opowiadał jeden z projektantów. Budynki będą dwa, mniejszy i większy. Staną na ul. Stefańskiego. - Wokół będą miejsca parkingowe, w odpowiedniej ilości, co nie zawsze jest zapewnione. Także miejsce odpoczynku dla mieszkańców - plac zabaw, ławeczki, miejsce na grilla czy ognisko - opowiadał. W każdym bloku będzie też wózkownia oraz pomieszczenie gospodarcze. Z boku znajdzie się też zamykany śmietnik. Oraz ogródki dla mieszkańców parteru (20-30m2). Jedno mieszkanie na parterze zostanie dostosowane dla osoby niepełnosprawnej.

Pierwszy blok ma powstać do końca 2019 roku, kolejny - do końca 2020 roku. W mniejszym ma być 24 lokali o wielkości od 41 do 53 m2. Do każdego mieszkania jest komórka lokatorska, wspólna rowerownia. W większym będzie 31 mieszkań o wielkości od 32 do 55 m2. Każdy blok jest jednoklatkowy. W mniejszym budynku jedno mieszkanie jest bez balkonu, pozostałe je posiadają. Bloki są murowane, ocieplane z płaskim dachem.

Mieszkania zostaną oddane do użytku w stanie deweloperskim. Gmina podejmie uchwałę o powierzeniu zadania spółce komunalnej, a burmistrz zleci jej to zadanie do realizacji. ZK weźmie kredyt bankowy, wyemituje obligacje, a środki przekaże wykonawcy na budowę bloków. Zebrani na spotkaniu mieszkańcy nie mieli zbyt dużo pytań. Przyznali, że najbardziej interesuje ich wysokość czynszu. Jak wynika ze wstępnych analiz, byłaby to kwota ok. 1.286 zł (czynsz ok. 300 zł plus 1.000 zł spłata kredytu), przy mieszkaniu ok. 50 m2. Po 15 latach mieszkający zostaje właścicielem lokalu.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kasia
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
Kiedy będzie można składać wnioski??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
5 miesięcy temu ocena: 50%  5
Tylko pytanie skąd mają wsiąść pieniądze na spłatę kredytu osoby które zarabiają najniższa krajową a trzeba jeszcze żyć jeść i zapłacic inne rachunki i jak jest rodzina z2 dziecięcej to jeszcze sa wydatki z wychowaniem dzieka a 500 plus na drugie dziecko nie wystarczy na zapewnienie godnego wychowania bo samym chlebem się mie da ŻYĆ. Więc te mieszkania to pogoda dla bogaczy bo osoby z najniższa krajową nie mają możliwości spłaty kredytu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zuzu
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
Nie stać mnie na mieszkanie to nie robię sobie dzieci. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny. Jeśli dzieci już są na świecie to trzeba pracować na ich utrzymanie, więc wyjścia są dwa: znaleźć lepiej płatną pracę (nie znam nikogo, kto by zarabiał pensję minimalną) albo dorobić gdzie się da.
~ Wyborca
5 miesięcy temu ocena: 71%  3
3 tys.za metr w stanie deweloperskim w bloku w Dobrzycy to tanio? Może dla Jarka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ona_On
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Czy można jeszcze zgłaszać chęć zakupu mieszkań ? Jakie warunki trzeba spełniać ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ dejw
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
a czy jest mozliwość zakupu za gotówkę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A