Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKRAFT-BOX
R E K L A M A

Dobrzyca. Spotkanie z pisarzem Zbigniewem Kołbą [FOTO]

› Aktualności 5 miesięcy temu    28.10.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy odbyło się spotkanie z pisarzem Zbigniewem Kołbą. Wzięło w nim udział około 60 osób, uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

R E K L A M A

Jego głównym tematem było znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia na podstawie książki pt. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź", autorstwa gościa. Pisarz udowadniał, że kto czyta, żyje podwójne, ponieważ czytając, żyjemy nie tylko swoim życiem, ale przeżywamy również to, co bohaterowie naszej lektury. Czytanie - to również lepsza pamięć i więcej wiedzy. Autor mówił o tym, czego dotyczy książka, prowadząc rozmowę w taki sposób, aby uczestnicy zrozumieli maksymę „Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy". Zbigniew Kołba jest również fizykoterapeutą i autorem książki dla dorosłych pt. "Krioterapia. To warto wiedzieć". W związku z tym sporo czasu poświęcił na przekazanie praktycznych uwag związanych z zachowaniem, znaczeniem snu, tego, co jemy, czy się ruszamy, aby dzieci zrozumiały, jak duży wpływ ma to wszystko na ich organizmy. Uczniowie brali bardzo aktywny udział w spotkaniu, z entuzjazmem, trafnie i dowcipnie odpowiadając na podchwytliwe czasem pytania autora. Poprawne odpowiedzi nagradzane przez niego słowami „brawo Ty”! miały głośny odzew „Brawo ja”! Po spotkaniu istniała możliwość zakupu książki pana Kołby oraz uzyskania pamiątkowego wpisu z autografem.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A