Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Dobrzyca. Trwa rozbudowa szkół, będą dalsze inwestycje

› Aktualności ponad rok temu    13.02.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina rozbudowuje dwie szkoły: w Galewie i Lutyni. O tym, że zakres prac będzie poszerzony, mówił na sesji burmistrz Jarosław Pietrzak. 

R E K L A M A

W tej pierwszej robione jest najwięcej. Do istniejącego budynku dobudowywana jest bowiem część dwukondygnacyjna, niepodpiwniczona. Będą tam dwie sale przedszkolne z toaletami. Użytkowy będzie także strych. Placówka zyska w sumie 200 m2. Prace w szkole w Galewie mają zakończyć się w maju przyszłego roku. Ich koszt - to 700.000 zł. W Lutyni natomiast są dobudowywane dwie klasy. Koszt - 420.000 zł.

O tym, że zakres prac będzie poszerzony, mówił na sesji burmistrz Jarosław Pietrzak. - Będziemy się starać o środki na termomodernizację tych dwóch szkół, zmianę systemu ogrzewania oraz fotowoltaikę a także oświetlenie ledowe. Stare piece, które są w tych szkołach. nie dadzą rady ogrzać nowych pomieszczeń - mówił włodarz. Gmina może otrzymać dotację z WFOŚ. - Koszty utrzymania tych szkół spadną diametralnie - poinformował Jarosław Pietrzak.

CZYTAJ TAKŻE:

DOBRZYCA. OKRADLI PRACODAWCĘ...KLIK

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Prezes
ponad rok temu ocena: 100%  3
To teraz najwyższy czas, aby zrobić co trzeba i w końcu przestać dzielić nauczycieli na lepszych (ze szkoły w Dobrzycy) i gorszych (z pozostałych miejscowości).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierownik
11 miesięcy temu 2
ładne przewały dzieją się w gminie.
~ XYZ
ponad rok temu ocena: 100%  1
i dać prace miejscowym a nie zatrudniać z innych gmin a nawet innych powiatów
R E K L A M A
R E K L A M A