Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Dostałeś mandat w Pleszewie? Zobacz, kiedy zapłacisz mniej

› Aktualności ponad rok temu    9.03.2018
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Do naszej redakcji zgłosił się jeden z mieszkańców powiatu, który otrzymał niedawno mandat za parkowanie bez biletu w Strefie Płatnego Parkowania w Pleszewie. 

 

- Nie mam żalu o sam mandat, ale o kwotę. Bo na wezwaniu napisano, że jeśli zapłacę w ciągu trzech dni, to będzie to tylko 20 zł. A mnie skasowano na 50 zł, choć zmieściłem się w wymaganym czasie - opowiada.

R E K L A M A

- Moim zdaniem jest to naciąganie - opowiada nam czytelnik, który poprosił nas o interwencję w sprawie felernego mandatu za parkowanie w SPP. Wspomniany mandat - jak sam relacjonuje - otrzymał w piątek po południu.

- Było już dość późno, w ten sam dzień nie mogłem już uregulować należności. W weekend strefa jest nieczynna, a z kolei w poniedziałek miałem ważną rzecz do załatwienia i nie mogłem przyjść. Poszedłem jednak we wtorek z samego rana. A to przecież właśnie wtedy wypadał trzeci dzień roboczy - od wystawienia wezwania - kiedy mandat wynosi 20 zł. Tymczasem kazano mi zapłacić 50 zł. Że niby przekroczyłem wymaganą liczbę dni - opowiada nam czytelnik.

- Zapłaciłem ostatecznie wspomniane 50 zł za brak biletu, ale moim zdaniem powinno być to jednak 20 zł bo zmieściłem się w trzech dniach - zaznacza mieszkaniec. - I nie chodzi w tej sprawie o samą kwotę, ale o zasadę - dodaje na koniec.

Co na to urzędnicy?

Anna Bogacz, rzeczniczka pleszewskiego Ratusza zaznacza, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Odpowiadając na nasze pytania wprost cytuje zresztą regulamin Strefy Płatnego Parkowania.

- Opłata dodatkowa wynosi 20 zł w przypadku uiszczenia jej w ciągu 3 dni od daty wystawienia wezwania-raportu. Jeżeli ostatni dzień terminu zapłaty przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy - podkreśla.

- Taka sama informacja umieszczona jest na wezwaniu czyli na tym, co mają kierowcy za szybą. W regulaminie nie ma więc mowy o dniach roboczych tylko po prostu o dniach w kalendarzu - zaznacza pani rzecznik.

Jak twierdzi, kierowca miał możliwość uiszczenia opłaty jeszcze w ten sam dzień.

- Np. w Banku Spółdzielczym, gdzie nie jest naliczana prowizja. Jeśli nie, to należało to zrobić w poniedziałek, ponieważ w tym przypadku był to dzień trzeci - tłumaczy Anna Bogacz. I dodaje na koniec:

- W razie wątpliwości można się udać do Biura Strefy Płatnego Parkowania, które jest czynne do godz. 17.00.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zorro
ponad rok temu ocena: 50%  5
W ogóle nie płacić.Mogą was pocałować w d...ę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Steyer
ponad rok temu ocena: 38%  4
Mnie ciekawi jedna sprawa : z jakiego kodeksu karnego był by ukarany ten kierowca jeśli by niech chciał zapłacić .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ trzy
ponad rok temu ocena: 100%  3
Trzeba przewidywać i tyle a ogólnie to trzeba zmodernizować system .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pilot
ponad rok temu ocena: 13%  2
Ogólnie brak słów na ta strefę parkowania. Bylam z dzieckiem u lekarza , byl bilet, niestety wizyta sie przedłużyła aż o 7 min i juz mandat. Następnie nie miałam drobnych pieniędzy , bylo przed 10 wiec nie wszystkie sklepy otwarte wiec udalam sie do najbliższego i idac spowrotem w celu wykupienia biletu juz byl mandat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert
ponad rok temu ocena: 57%  1
Co za różnica czy z dzieckiem u lekarza czy w sklepie po wódkę za parkowanie trzeba płacić. Trzeba się było się przygotować i mieć tę złotówkę a nie żmidolić. Dobrze zrobili nakładając karę, nie mylić jej z mandatem bo mandat jest nakładany jest za popełnione wykroczenie.
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A