Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Drugi dzień strajku nauczycieli. Czy egzaminy się odbędą?

› Aktualności 8 miesięcy temu    9.04.2019
Redakcja
komentarzy 56 ocen 2 / 50%
A A A
W poniedziałek 8 kwietnia rozpoczął się strajk. Na zdjęciu strajkująca kadra z LO w PleszewieW poniedziałek 8 kwietnia rozpoczął się strajk. Na zdjęciu strajkująca kadra z LO w Pleszewie fot. arch. nauczycieli LO

Ponad pół tysiąca pracowników oświaty - nauczycieli oraz osób z administracji i obsługi - rozpoczęło 8 kwietnia strajk w powiecie pleszewskim. Wszystkie szkoły kompletnie opustoszały. Zdecydowana większość uczniów została bowiem w domach, część trafiła z kolei pod opiekę miejskich instytucji. Sytuacja trwać będzie aż „do odwołania”. Pozostaje pytanie: co z egzaminami? Czy się odbędą?

 

Do protestu w powiecie pleszewskim przystąpiło grubo ponad 500 pracowników - zarówno nauczycieli jak i pracowników obsługi i administracji publicznych placówek. Warto zaznaczyć, że w naszym regionie - podobnie jak w całej Wielkopolsce - wbrew decyzjom centrali, która podpisała w niedzielę porozumienie z rządem - strajkują także związkowcy z „Solidarności”.

CZYTAJ TAKŻE: STRAJK ROZPOCZĘTY! JAK WYGLĄDA SYTUACJA W NASZYCH SZKOŁACH?

No dobrze, jak wyglądała sytuacja w poszczególnych placówkach? Jak się okazuje niemal wszystkie szkoły świeciły wczoraj pustkami. Strajkowały i szkoły gminne i te podlegające pod powiat. Nie strajkowano tylko w szkole w Marszewie.

Rodzice - poinformowani wcześniej różnymi kanałami przez dyrekcje poszczególnych szkół - pozostawili swoje dzieci w domach lub pod opieką rodziny. 

Warto zaznaczyć, że władze Pleszewa powołały na czas strajku specjalny zespół wsparcia. W gminnych jednostkach - domu kultury, bibliotece, w parku wodnym czy w muzeum zorganizowano specjalne zajęcia, na które rodzice mogli zapisywać dzieci. Część rodziców skorzystała z pomocy miasta - w poniedziałek z zajęć skorzystało sumie 31 dzieci. W bibliotece na zajęcia zjawiło się od rana 12 dzieci, w domu kultury 4, Spółce Sport 15. 

CZYTAJ TAKŻE: ZAJĘCIA DLA DZIECI NA CZAS STRAJKU NAUCZYCIELI

Dzś rozpoczął sie drugi dzień strajku. Jak wygląda sytuacja?

Poniżej przedstawiamy sytuację w szkołach w Pleszewie - stan na godz. 8.30:

 

A jak z kolei wspominania sytuacja się rozwinie w kontekście planowanych na środę egzaminów?

PRZECZYTASZ O TYM W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA".

TAM ZNAJDZIESZ DUŻY RAPORT O ROZPOCZĘTYM WCZORAJ PROTEŚCIE Z WYPOWIEDZIAMI DYREKTORÓW, NAUCZYCIELI, WŁADZ MIASTA.

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (56)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ada
7 miesięcy temu 56
Ja i cała moja rodzina chodzilismy do Staszica, dzisiaj napisze tylko jedno słowo widząc uśmiechnietych strajkujących w LO.. WSTYD! Daliscie sie Broniarzowie w polityke wkrecic, co za mentaL!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzice
7 miesięcy temu 55
Do nauczycieli z pleszewskich szkół średnich:: Czy Wam Państwo Nauczyciele nie jest wstyd... Przyszli maturzyści zafundowali Wam za darmo "studniówkę", a wy teraz ich za to szantażujecie nie odbyciem się matury ?! Takie postępowanie to bezczelność. Zamiast uczyć młodzież prawości uczciwości w życiu, to tą deprawujecie. Zapłacicie srogo za ewentualne stracony rok w ich życiu. Zastanówcie się głęboko nad Waszym dalszym postępowaniem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Egoizmnauczycielski
7 miesięcy temu ocena: 50%  54
Niestety ale wiekszosci nauczyciele to dostali sie do pracy w szkole po znajomosci. A wiec jest to sepne nie wyrzyte, chciwe towarzystwo ktòrym jakiś sie udalo pracować jako nauczyciel. Wiec otrzym tu mowa i o jakim wychowaniu tu sie rozmawiac. Egoizm widać jak sie siebie zachwala a nie patrzy na wyniki młodzieży
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eduterroryści
8 miesięcy temu ocena: 100%  53
Czy znp-ciamajdan trwa jeszcze ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PL.
8 miesięcy temu ocena: 67%  52
kaczynski chce analfabetow ksieza juz pala ksiazki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nygus
8 miesięcy temu ocena: 45%  51
Jestem nauczycielem i lepszych pieniedzy nie ma chyba nigdzie ,zyje lepiej niż pilot np. i jeszcze 3 razy po roku platnego nygustwa-żyć nie umierać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
8 miesięcy temu ocena: 89%  50
Podwyżka należy się, ale nie wszystkim. Nauczyciel powinien być wynagradzany za wyniki w nauczaniu, ale tylko swoje, a nie tak jak teraz, że rodzic siedzi z lekcjami. Powinni wszystko przerabiać w szkole książki zostawiać w szafkach. W domu miałyby dzieciaki czas na swoje zainteresowania. Ja mam podstawę, pracuje 8 godz, jeśli chcę zarobić więcej muszę zrealizować zadania dodatkowe nad którymi siedzę w domu. Wynagrodzenie w całości jest opodatkowane, nie tak jak korepetycje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel
8 miesięcy temu ocena: 20%  49
Co się tak żołądkujesz Rodzicu. Do państwówy każdy chodzić musi, od największego głęba do uzdolnionego. Zapisz dzieciaka do prywatnej szkoły w Warszawie i zapłać kilka tysięcy na miesiąc, to będą wyniki, o ile dzieciak da radę. Idź do szkoły, popracuj tam trochę, jak zobaczysz te sieroty, to ci rura zmięknie.
~ Ppl
8 miesięcy temu ocena: 60%  48
Podwyszki za co dzieci niepowinny miec zadawane do domu. Ale po co przerabiac w szkole jak mozna zadac do domu, albo douczyc na korkach za h 40 zl. Zlodzieje. Jaka praca taka plac.... Lewactwo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ www
8 miesięcy temu ocena: 36%  47
Widać po Twojej pisowni, że byłeś ze szkołą na bakier
~ jg
8 miesięcy temu ocena: 64%  46
nie mam nic przeciwko protestowi lecz obecnie nauczyciele nie uczą, dziecko jakby nie chodziło na korki nic by nie umiało. Połowa nauczycieli udziela korepetycji wniosek taki po co uczyć na zajęciach jak można zarobić na korkach. Rodzicu płać i płacz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prezes
8 miesięcy temu ocena: 81%  45
Panie i Panowie Związkowcy. Czas na zmiany w ZNP. Zmieńcie Przewodniczącego, a obecnego tj. Pana Broniarza do tablicy, niech sobie przypomni o co właściwie walczy, a przede wszystkim, na czym polega praca nauczyciela. Jeśli człowiek nie uczy od ponad 20 lat, to nawet nie za bardzo wie jak wygląda szkoła i nie powinien reprezentować innych nauczycieli!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rychu
8 miesięcy temu ocena: 100%  44
Prosze jak sie ladnie usuwa komentarze ktore mowia prawde
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel
8 miesięcy temu ocena: 46%  43
Pracuję w szkole bardzo długo. Pomoce dydaktyczne przygotowuję we własnym zakresie- dla dzieci. Uwielbiam pracę z nimi. Pytam- kto do pracy przynosi materiały zakupione za własne pieniądze, kto pracuje po godzinach za free? Nikt! Tylko nauczyciel, bo na nic nie ma pieniędzy. Tyle w temacie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
7 miesięcy temu ocena: 100%  42
Co ty pierdzielisz. Lepiej powiedz ile wyciągają nauczyciele na lewo z korepetycji bo o tym nic nie mówicie. A pozniej sie bujają po Pleszewie luksusowymi autami. Co mordo? W szoku jesteś?!!!
~ sin2α+cos2α=1
8 miesięcy temu ocena: 63%  41
Ideowiec się znalazł. Przedstaw się i załącz zaświadczenie od dyrektora potwierdzające, że za własne pieniądze kupujesz pomoce szkolne. A to że niby pracujesz po godzinach, zapłacone masz 1/3 roku wakacji /ok. 100 dni /
~ technik elektryk
8 miesięcy temu ocena: 72%  40
Nauczycielu przestań się nadwyrężać, bo ci żyłka pęknie. "Samochwała w kącie stała I wciąż tak opowiadała: „Zdolna jestem niesłychanie, Najpiękniejsze mam ubranie, Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem, Jak odpowiem, to roztropnie, W szkole mam najlepsze stopnie, Śpiewam lepiej niż w operze, Świetnie jeżdżę na rowerze, ..." - Jan Brzechwa
~ Nauczyciel
8 miesięcy temu ocena: 42%  39
Jarock tak , dla ich super przyszłości człowieku nierozumny.
~ jarock
8 miesięcy temu ocena: 64%  38
... i dlatego dla dobra dzieci funduję im STRAJK !!! Proszę się nie ośmieszać takimi wpisami...
~ Joanna
8 miesięcy temu ocena: 50%  37
Jestem nauczycielem. Lubię swoją pracę. Szanuję moich uczniów. Wydawało mi się, że zarówno uczniowie jak ich rodzice szanują mnie i moją pracę. Jest mi bardzo przykro jak czytam i slucham w mediach, co o mojej pracy myślą rodzice. Zawsze powtarzałam, że gdybym miała wybierać ponownie, co chcę robić, ponownie wybrałabym zawód pedagoga. Jednak ostatnie dni i cała ta nagonka zupełnie mnie zdołowała. Drodzy Rodzice skoro tak o nas myślicie to jak możecie powierzać nam swoje dzieci? I tak na marginesie chciałabym, aby w końcu uchwalono, że etat nauczyciela będzie wynosił jak każdego innego pracownika 40h i , że będę miała jak każdy 28 dni urlopu. Pragnę również jak każdy mieć możliwość wyboru, kiedy ten urlop wykorzystam. Pozdrawiam wszystkich uczniów. Wy najlepiej wiecie, że nauczyciele was nie zostawią w dniu egzaminu na łaskę pani minister.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dziadek
8 miesięcy temu ocena: 100%  36
Biedna jesteś Joanno. Wierzę w Twoje dobre intencje, Wiem, że nie wszyscy Twoi koledzy i koleżanki po fachu są tacy jak Ty. Pretensje jednak miej do nich, bo oni wystawiają na pogardę zawód nauczyciela będąć sterowani przez tego co was broną orze czyli broniarza
~ jarock
8 miesięcy temu ocena: 53%  35
Krótka odpowiedz...do ~Rodzic rozumny... "jesteście nieusuwalni" tzn., że Dyrektor Szkoły poprzez tzw. Kartę Nauczyciela ma baaardzo ograniczone możliwości związane ze zwolnieniem słabego i bardzo słabego pracownika .Może Go zwolnić własciwie tylko dyscyplinarnie a nie merytorycznie. Drugi aspekt - szkoła jest publiczną placówką tak jak Pani słusznie zauważa a traktujecie ją jako folwark prywatny - nie gwarantujecie nawet opieki .
~ Rodzic rozumny do jarock
8 miesięcy temu ocena: 46%  34
Trudno mi zrozumieć, co Pan/Pani ma na myśli przez słowa „jesteście nieusuwalni”. Czy po to zatrudnia się nauczyciela, żeby go usuwać? Czy chciałby Pan/Pani doprowadzić do sytuacji, w której przychodzi do szkoły roszczeniowy rodzic i na jego widzi mi się od tak usuwa się nauczyciela z pracy, ponieważ dziecku albo młodzieniaszkowi nie spodobało się, że ktoś od niego czegoś wymaga? Nigdy tak nie było i być nie powinno. Szkoła nie jest handlowym zakładem pracy w sektorze prywatnym. Szkoła jest publiczną instytucją - miejscem pracy dla ludzi z wyższym wykształceniem, którzy przychodzą do niej, ażeby dzielić się swoją wiedzą uczniami, wiedzą którą zdobywali przez lata nauki. Czy zdaje sobie Pan/Pani sprawę z tego, ile ta wiedza kosztowałaby Pana/Panią pieniędzy, gdyby musiał Pan/Pani kupować jej przekaz przez lata dla ucznia (wszystkie przedmioty) w prywatnym przedsiębiorstwie? Nie byłby Pan/Pani w stanie na to zapracować.
~ ~N.
8 miesięcy temu ocena: 61%  33
Zawsze macie Państwo możliwość skorzystania z Edukacji Domowej. Nikt Was nie zmusza do posyłania dzieci do szkół publicznych. Zadbajcie o edukację Waszych pociech sami. Może wtedy docenicie ten zawód.
~ Tata
8 miesięcy temu ocena: 71%  32
Powierzamy wam swoje dzieci, bo nie mamy innej mozliwisci.Brak konkurencji.KROPKA.
~ jarock
8 miesięcy temu ocena: 67%  31
Zwykły populizm... Rozumiem, że jutro Pani przerywa strajk w związku z egzaminem... Skoro popiera Pani zwiększenie pensum to jest to zgodne z propozycją rządową... Jeśli chce mieć Pani możliwośc wyboru urlopu to już to Pani dawno ma- są ferie letnie (2 miesiące), zimowe ( 2 tygodnie), wiosenne ( tydzień świąteczny i dłuugi weeekend majowy), problemem jest faktycznie jesień... Proszę sobie wyobrazić , że są zakłady w sektorze prywatnym , że na urlop idzie się kiedy pracodawca ma wolne moce przerobowe... Na koniec - powierzamy Wam swoje dzieci ... bo nie mamy wyboru- jesteście nieusuwalni bo gwarantuje wam to Karta Nauczyciela, której jak domniemam nie jest Pani zwolenniczką...Pozdrawiam.
~ popieram strajk
8 miesięcy temu ocena: 44%  30
Moim zdaniem jeżeli nauczyciele nie otrzymają podwyżki wówczas nie stracą na tym nauczyciele, ale najbardziej ucierpi społeczeństwo. W chwili obecnej pensja, którą ma nauczyciel nie zachęca do podjęcia tego zawodu. Wykształcone, mądre osoby, które mogłyby kształcić młodych ludzi wybierają inne lepiej płatne prace. Zawód nauczyciela stracił prestiż. Za chwilę w związku z brakiem osób chętnych do pracy w tym zawodzie na stanowiska nauczycieli będą zatrudniane osoby, które nie powinny uczyć dzieci. Jeżeli ktoś mówi, że nauczyciel pracuje tylko 18 godzin tygodniowo to i proszę wyobrazić sobie nauczyciela np. języka polskiego w szkole średniej, klasie liczącej 30 uczniów i sprawdzającego kilkustronicowe rozprawki każdego ucznia. Osobiście miałam propozycje pracy jako nauczyciel, ale przy perspektywie pensji około 1750 zł nie przekonało mnie 18h/tygodniowo, 2 miesiące wakacji itd. - za coś trzeba żyć...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
8 miesięcy temu ocena: 82%  29
Czy są jakieś wakaty w szkołach podstawowych w gminie Pleszew ?
~ taka refleksja
8 miesięcy temu ocena: 91%  28
Nauczyciele to zawsze byli dziwni ludzie. Za komuny to większość była w PZPR a teraz walczą z rządem, który sukcesywnie podwyższa im pensje i gwarantuje, że będzie to robił dalej. W większości popierają PO, choć tamten rząd przez osiem lat niczego im nie dał. Mówią, że ich zawód to nie zwyczajny zawód ale misja i powołanie ale tą wojenką, którą zaczęli i którą krzywdzą dzieci sami sobie zaprzeczają. Szkoda, że tak zwyczajnie nie można ich zwolnić a wtedy zobaczyliby, co wielu Polaków musiało zrobić jak praca, której się wyuczyli nie dawała satysfakcji finansowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
8 miesięcy temu ocena: 89%  27
Na smutnych i zatroskanych losem dzieci nie wyglądają na tym foto... wręcz przeciwnie. Warto zapamiętać .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kilkoro rodziców
8 miesięcy temu ocena: 57%  26
To zdjęcie jest bardzo wymowne. Teraz my rodzice wiemy kto z nauczycieli jest prowodyram strajkowym. Zapamiętamy wasze nazwiska. Prawy i prawdziwy z powołania nauczyciel nie stanął do zdjęcia. Pogardzam wami.
~ Lo
8 miesięcy temu ocena: 77%  25
Wysyłam dziecko do społecznego LO... tam nie strajkuja... Żenada Staszic!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nowy
8 miesięcy temu ocena: 67%  24
żenada do kwadratu.
~ Qwerty
8 miesięcy temu ocena: 88%  23
Przecież nauczyciele NLO strajkują w swoich macierzystych szkołach ;)
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 37%  22
A wiesz dlaczego nie ma tam strajku?przecież pracują tam nauczyciele na umowy zlecenia, nie sa na Karcie nauczyciela. Zapewniam Cię że gdyby mieli taką możliwość to tez by strajkowali
~ Popieram strajk
8 miesięcy temu ocena: 46%  21
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Polacy znający się na wszystkim... przecież kazdy z nas wie lepiej od nauczyciela, chorobę tez lepiej rozpozna niż lekarz. Skoro tak wielu WIE więcej to dlaczego tak mało edukacji domowej- przecież przepisy funkcjonują a jednak rodzice dzieci do szkoły zapisują. Dlaczego nikt z Was nie podejmuje się pomocy dziecku samodzielnie, tylko wysyła na korepetycje??to rodzice są motorem tego biznesu, lepiej wysłać na korepetycje i mieć święty spokój... Dlaczego polska edukacja kuleje?odpowiedź jest prosta -materiał jest obszerny i trudny-nie każdy jest w stanie sprostać wymaganiom. Wielu uczniów dałoby radę ale jeśli nauczyciel może na temat poświęcić jedną godzinę lekcyjna to czy jest w stanie dotrzeć do każdego???jeśli mamy klasę 20-osobową to proszek wierzyć to dwadzieścia różnych potencjałów, nauczyciel nawet pasjonat nie dotrze do każdego. No i jeszcze jedna kwestia -nastawienie ucznia-wielu uczniów podczas lekcji zwyczajnie nie słucha, nue jest aktywnym, nie próbuje zrozumieć a w domu przedstawia wizję złego nauczyciela, który nie uczy.... ktoś z Was prowadził kiedyś chociaż jakieś szkolenie?zajęcia?wiecie chociaż jak ciężko utrzymać motywację i zainteresowanie?a uczeń ma dziennie 6-7lekcji. Więc nawet jak nauczyciel na głowie stoi zeby nauczyć to na 7lekcji na nikim to nue robi wrażenia.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Popieram strajk
8 miesięcy temu ocena: 100%  20
Nie jestem nauczycielem. Jestem rodzicem dziecka w szkole- dziecka z dużym potencjałem, które często przychodzi rozzalone ze szkoły -wiesz dlaczego?dlatego, że część lekcji nauczyciel zwracał uwagę innym żeby słuchali, odpowiedzieli, zrobili ćwiczenia itp. Wiem jaka jest podstawa programowa bo ja, w przeciwieństwie do Ciebie, interesuje się tym -prawda jest taka, ze jest ona przygotowana dla dzieci z potencjałem na poziomie 110-120 IQ,a niestety nie wszystkie takie są. Nie rozumieją bo za mało czasu, dochodzą kolejne rzeczy i koło się zamyka. A na marginesie-ja nikogo nie obrażam, szanuje każdy zawód i każdego człowieka nawet Ciebie o pseudonimie Kelner
~ a
8 miesięcy temu ocena: 63%  19
~kelner - dokładnie! Weź szanuj innych współobywateli - szanuj! Bo dzięki nauczycielom umiesz teraz pisać... nigdzie w tym komentarzu samozachwytu nie widzę, ale prawda 'wszechwiedzących' boli
~ Kelner
8 miesięcy temu ocena: 83%  18
Ej POpieraczu strajkowy - nie wygłupiaj się, wpadasz w samozachwyt, a to jest zgubne. Szanuj innych współobywateli bo oni tobie usługują np w markecie, służbie zdrowia, komunikacji, u ślusarza, malarza.Wiecej skromności proponuję.
~ Bezpartyjny
8 miesięcy temu ocena: 18%  17
Obibok ma w glowie pusto to musi pracowac na budowie a kto sie uczy to na budowie pracowac nie musi wiec prosze bzdur nie pisac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
8 miesięcy temu ocena: 72%  16
To niech sie przekwalifikuja i kupią trzy krowy rano i wieczorem napasa i jest trzy razy 500 nawet nie trzeba sie spieszyć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Firma budowlana
8 miesięcy temu ocena: 83%  15
Potrzebuję ludzi do budowlanki. Jak by co to dam ten tysiąc więcej. Ale to nie robota dla obiboków. U mnie tę normę nauczycielską w dwa dni trzeba zrobić a przerwa nie co 45 minut tylko dwie dziennie. Z tym waszym wyższym wykształceniem ludzi też mam. Zapraszam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 75%  14
Ile płacicie za wymuszone kwalifikacje płacone z własnej kieszeni?
~ Romek
8 miesięcy temu ocena: 89%  13
No popatrzcie tylko jacy oni na tym zdjęciu wygłodniali, zaniedbani.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
8 miesięcy temu ocena: 81%  12
Żenujący spektakl, jacy oni są biedni przepracowani po tych 18 godzinach pracy, i jeszcze się tyle uczyć musieli ( tyle co niejedna Pani w biedronce na kasie) prace do domu muszą zabierać i nikt inny nie pracuje jeszcze w domu tylko oni, proponuję znieść kartę nauczyciela, zabrać roczny urlop (bo to śmieszy chyba najbardziej) no i dać im 26 dni urlopu a resztę wakacji niech siedzą w szkole i przygotowują się do zajęć na cały rok. A jeśli się komuś warunki nie podobają zawsze można zmienić pracę dlaczego wszyscy inni mogą a nauczyciele nie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
8 miesięcy temu ocena: 78%  11
Teraz powinni zastrajkowac uczniowie i nie iść na egzamin bo po co.?Nie miał ich kto dobrze przygotować to niech napiszą za nich nauczyciele Rodzice do dzieła strajkujemy teraz my.Nie będzie nam dzieci nikt uczył z przymusu.Zwolnic wszystkich dyscyplinarnie, a zatrudnić tych, którzy mają ochotę pracować za takie wynagrodzenie bo chętnych nauczycieli do pracy nie brakuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Popieram
8 miesięcy temu ocena: 42%  10
Jakie to krótkowzroczne!! Zwolnić dyscyplinarnie... I kto przyjdzie na ich miejsce? Kto przyjdzie pracować za takie pieniądze w takim organizacyjnym chaosie zorganizowanym przez kolejnego ministra? Przyjdzie ktoś lepszy i bardziej oddany? Wątpię. Żeby nauczyciele dobrze uczyli muszą godnie zarabiać. Nie wierzę w to, że korepetycji udzielają dla przyjemności!! Robią to dla pieniędzy, bo ich pensja nie odpowiada odpowiedzialności jaka na nich spoczywa. A jeśli chodzi o zadania domowe i to, że dzieci nie mają szans się nauczyć wszystkiego w szkole... Proszę sobie porównać program, który obowiązuje teraz z programem sprzed 10-15 lat. Jest tak przeładowany, że nie ma szans, żeby czekać na mniej zdolnych uczniów, trzeba lecieć, żeby zdążyć przerobić wszystko. A programu nauczyciele nie układają!
~ Pis
8 miesięcy temu ocena: 81%  9
Nauczycieli zapraszamy na olx praca
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 100%  8
Ile za każde kwalifikacje z własnych pieniędzy?
~ Pleszewianin
8 miesięcy temu ocena: 38%  7
Dobrze ze strajkuja jak rzad rozdaje nasze wspolne pieniadze to niech daje rowno na krowe proponuje 500 zl a dla osob wyksztalconych nie ma i tu widac czy jest sprawidliwie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
8 miesięcy temu ocena: 88%  6
Polecam doczytać ze pieniądze na krowę i tucznika będą z dopłat z Unii Europejskiej, a nie tak jak pokazuje to telewizja
~ jacques
8 miesięcy temu ocena: 87%  5
Ciekawe czy też strajkują przy udzielaniu korepetycji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ppl
8 miesięcy temu ocena: 69%  4
Widzę, że humory dopisują.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krasnaja Armija
8 miesięcy temu ocena: 81%  3
Wczoraj napisaliście że w calej gminie Gizałki w placowkach ,które strajkują tylko jeden nauczyciel nie wpisał się na listę strajkujących --- a tylko w SP BIAŁOBŁOTY pracowało 4 NAUCZYCIELI. Disiaj też będzie taka dezinformacja ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxx
8 miesięcy temu ocena: 69%  2
Strajk trwa a nauczyciele wczoraj o 10 sie juz wykawowali, i do domu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji