Dwa oblicza derbów

Dwa oblicza derbów - Zdjęcie główne

Czarni jeszcze długo po derbowym starciu z Gladiatorami nie mogli uwierzyć w to, co wydarzyło się na ich boisku. Mieli trzy punkty w garści, jednak wydarzenia po przerwie zupełnie wymknęły się spod ich kontroli.

Po pierwszej połowie dobrzyczanie zwyciężali 3:1. Remigiusz Prusak strzelił dwie bramki, a po faulu na nim gola z rzutu karnego uzyskał Damian Baran. Gladiatorzy odpowiedzieli trafieniem Marcina Orszulaka. Nie mający nic do stracenia pieruszyczanie ruszyli po przerwie do odrabiania strat. Z powodzeniem. Obrońcy gospodarzy mieli spore problemy z upilnowaniem Marcina Orszulaka, który najpierw wbił kontaktową bramkę, a później po jego akcjach wyrównał Tomasz Nowaczyk, natomiast Hubert Matyjasik pechowo zaliczył „samobója". Gladiatorzy wygrali zatem 4:3, praktycznie zapewniając sobie utrzymanie w A-klasie.