Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dymisja Beaty Szydło. Mateusz Morawiecki nowym premierem

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    12.12.2017
Jakub Niewiada
komentarzy 14 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. PAP/Paweł Supernak

Nowy premier. Beata Szydło. Mateusz Morawiecki. Dymisja Beaty Szydło. Desygnacja. Minister finansów.

R E K L A M A

 

 

 

Prezydent Andrzej Duda, w piątek 8 grudnia, przyjął dymisję Beaty Szydło. Chwilę potem, w Pałacu Prezydenckim mianował na nowego premiera, Mateusza Morawieckiego.

 

Spotkali się z parą prezydencką i premier [WIDEO]

 

Beata Szydło (Prawo i Sprawiedliwość) sprawowała funkcję prezesa Rady Ministrów od 2015 roku, od tego czasu mając na swoim koncie przeprowadzone prospołeczne reformy, takie jak Rodzina 500 Plus czy podwyższenie płacy minimalnej.

 

- Specyficzny moment w polityce, w której wszyscy pracujemy dla dobra Rzeczypospolitej. Pani premier, bardzo dziękuję za wszystkie momenty dobrej współpracy. Dziękuję za wiele serdeczności, za wiele wysiłku dla Rzeczypospolitej. Tylko ktoś kto oglądał pani służbę dla Polski wie, jak bardzo była ona trudna, jak wiele wymagała ona wysiłku - powiedział do Beaty Szydło, prezydent Andrzej Duda.

 

Na nowego premiera został desygnowany Mateusz Morawiecki z partii PiS, od listopada 2015 roku minister rozwoju i minister finansów od września 2016 r.

 

- Przed panem misja trudna i odpowiedzialna. Ale wierzę, że pan jej podoła. Jest pan moim premierem, będę za pana trzymał kciuki, ale chcę też powiedzieć, że jestem w każdym momencie otwarty na współpracę - zwrócił się do Morawieckiego, Andrzej Duda.

 

Morawiecki oznajmił, że chce służyć wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski, polskiej gospodarki i pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Zaznaczył także, że praca z Beatą Szydło była dla niego wielkim honorem.

 

Jak relacjonują nam posłowie, przyjęcie Mateusza Morawieckiego na posiedzeniu klubu PiS było chłodne. Odchodząca premier Szydło została przyjęta owacją na stojąco - informuje rp.pl

 

 

Dzisiaj (wtorek, 12.12.2017) odbędzie się expose Mateusza Morawieckiego i głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu. 

Czy Mateusz Morawiecki będzie lepszym premierem od Beaty Szydło?

ankieta dodana 12.12.2017, ilość wszystkich głosów: 124
Zdecydowanie tak
31%
Zdecydowanie nie
52%
Nie interesuje mnie polityka
16%
Nie interesuje mnie polityka
2%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tylko PIS - reszta wont
ponad rok temu ocena: 57%  12
Jarosław Polske zbaw i uwolnij na zawsze od PO , PSL , Nowoczesnej , SLD , oraz innych warchołów .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
ponad rok temu ocena: 50%  11
Do Roberta.chyba oszalales w ciagu dwóch lat ponaad 70 mnl zlotych dla rydzyka od pis a sluzba zdrowia idzie na dno a ty mowisz o dobrej zmianie.Obudz sie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert
ponad rok temu ocena: 50%  10
Adam jeśli z PiSem jest źle to jak było z poprzednimi rządzącymi? Gdzie PO roztrwoniła miliardy zabrane ludziom z OFE? Dlaczego pieniądze wyciekały szerokim strumieniem i ślad po nich zaginął? Dlaczego sprzedano banki, kopalnie, stocznie? O reszcie już nawet nie wspominam, bo nie chce się denerwować.
~ jam pasterzem twym
ponad rok temu ocena: 56%  9
papa ryżyk to przedsiębiorca a niektórzy myślą że to ksiądz i że ma łączność z Bozią
~ ojciec kierownik
ponad rok temu ocena: 69%  8
Z dobrej zmiany mamy zmianę na lepsze. Alleluja i do przodu !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Ober
ponad rok temu ocena: 47%  7
Ja jestem za PIS - em . Tylko co do tych pseudo-działaczy jarocińskich to mam piważne wątpliwości ???!!! To co zrobili w powiecie daje mi dużo do myślenia i wzbudza negatywne emocje .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beksa
ponad rok temu ocena: 50%  6
Bartuś nie becz !!!
~ Robert
ponad rok temu ocena: 59%  5
Może ktoś nie lubić PiSu, ale trudno nie zauważyć tego co zrobili. mówię tu o polityce prorodzinnej 500+, obniżenie wieku emerytalnego, wprowadzenie na powrót obowiązku szkolnego od 7 lat, mieszkanie+, uszczelnienie systemu podatkowego. Gospodarka się rozpędza, zyski do budżetu są takie, że PO, N, PSL i SLD razem nigdy tego nie osiągnęły. Czuję się bezpiecznie w moim kraju i wiem że nie wpuszczą obcokrajowców, którzy będą zagrażać bezpieczeństwu Polaków. Oby tak dalej to mają mój głos w następnych wyborach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ojciec kierownik
ponad rok temu ocena: 69%  4
Dokładnie, reszta ma tylko do pokazania jak rzuca jajkami, albo podobne FARMAZONY :-))))) Nie ma co się oglądać-Alleluja i do przodu !
~ myślący samodzielnie
ponad rok temu ocena: 41%  3
~Robert, proponuję oglądać mniej telewizji publicznej.
R E K L A M A
R E K L A M A