Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dzieci będą w końcu miały bezpieczną drogę do szkoły?

› Aktualności 11 miesięcy temu    11.01.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina Gołuchów. Jedlec. Po latach starań wszystko wskazuje na to, że w końcu uda się zorganizować bezpieczne przejście dla dzieci w okolicach szkoły w Jedlcu.

 

R E K L A M A

Sprawa, związana z budową niewielkiej części chodnika w okolicach ruchliwego skrzyżowania przy szkole w Jedlcu poruszana była już od dawna przed radną ze wspomnianej wsi, Beatę Szymoniak.

Pierwsze pismo w tej sprawie napisała do Zarządu Dróg Powiatowych jeszcze w 2014 roku. Wszystko przeciągało się jednak ze względu na formalności związane z własnością części drogi. Podczas ostatniej sesji radna Szymoniak wykorzystała obecność starosty, Macieja Wasielewskiego i po raz kolejny poprosiła o pomoc w dokończeniu tej ważnej inwestycji.

- Bardzo się cieszymy, że w tamtym miejscu powstał już kilka lat temu chodnik, jednak cały czas borykamy się ze sprawą przejścia dla pieszych. Po drugiej stronie brakuje bowiem kawałka chodnika, a tylko wtedy dzieci mogą bezpiecznie przejść w okolicach tego niebezpiecznego skrzyżowania - opisywała obrazowa radna.

- Chodzi o dosłownie budowę małego kawałka, by można było spokojnie dojść w stronę tzw. „zapłocia” - zaznaczała.

Co na to włodarz powiatu? - To faktycznie nie jest duża inwestycja, jest to możliwe do wykonania - odpowiadał wprost Maciej Wasielewski. Jak dodawał, temat zna doskonale, był on zresztą także zgłaszany przez radnego powiatowego Radomira Zdunka.

- Byliśmy tam niedawno zobaczyć jak to wygląda na miejscu, inwestycja rzeczywiście jest zasadna i potrzebna, mamy też już wstępną deklarację właściciela gruntu, który jest skłonny przekazać nam go pod budowę - opisywał starosta.

Przyznawał, że w przegłosowanym już budżecie powiatu na 2018 rok nie ma jeszcze wspomnianej inwestycji zapisanej, jednak ze względu na niewielki koszt będzie to zapewne kwestią niewielkiego czasu. - Myślę, że będzie to możliwe do realizacji - dodawał na koniec.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A