Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dziś Dzień Dziewczynek (Dziewcząt)

› Aktualności 9 miesięcy temu    11.10.2017
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

To święto, którego celem jest przybliżenie społeczeństwu wyzwań, przed jakimi stoją dziewczyny z całego świata! 

R E K L A M A

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek ustanowiło w 2011 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ, natomiast za wydarzenia związane z tym dniem odpowiadają: UNFPA (Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych), UNICEF i ONZ Kobiety.

Jednym z zagadnień, na które uwagę zwracać ma święto 11 października, jest fakt, że na całym świecie co 7 sekund za mąż wydawana jest dziewczynka, która nie ukończyła jeszcze 15 roku życia. W wielu krajach świata za mąż wydaje się znacznie młodsze, nawet dziesięcioletnie dziewczyny. Przyjmując w tak młodym wieku rolę żony, dziewczynki są pozbawiane szans na jakąkolwiek edukację. Oprócz tego, narażone są na dyskryminację, przemoc ze względu na płeć a także na przedwczesną śmierć, związaną z możliwym porodem w tak młodym wieku, przed osiągnięciem pełnej dojrzałości fizycznej.

Dziewczynki te są pozbawiane przede wszystkim możliwości bycia dzieckiem. Właśnie to chce zaakcentować Organizacja Narodów Zjednoczonych przez ustanowienie Międzynarodowego Dnia Dziewczynek. Jak widać, jest to święto całkiem inne, niż Dzień Kobiet, z którym skojarzenia może budzić nazwa święta. W odróżnieniu od "męskiego" Dnia Chłopaka i Dnia Mężczyzn, 8 marca i 11 października nie są świętami tożsamymi.

Mimo tego, że święto 11 października jest stosunkowo nowe, to jednak staje się coraz bardziej popularne - m.in. dzięki mediom społecznościowym. Dziś na Facebooku tysiące osób na całym świecie zobaczyły komunikat. 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A