Efektowna wygrana ze Śląskiem

Efektowna wygrana ze Śląskiem - Zdjęcie główne

Drużyna Kosza efektownym zwycięstwem nad Exact Systems Śląskiem II Wrocław przypieczętowała awans do fazy play-off drugoligowych rozgrywek.

Pierwsza kwarta była w wykonaniu naszego zespołu dość nijaka w obronie. Goście łatwo dochodzili do sytuacji rzutowych i zazwyczaj się nie mylili. W rezultacie w 9’ zwyciężali 29:22. Później nastąpił jednak popis gry obronnej naszego zespołu, który przez kolejnych dziesieć minut dał sobie rzucić zaledwie osiem punktów. Dobra gra w defensywie nakręcała szybki atak, z którego nasza drużyna zdobyła 22 punkty. Kosz wygrał też dość wyraźnie deskę i miał lepszą skuteczność rzutów z gry, toteż jego przewaga urosła aż do 29 punktów! Najlepszy mecz w pleszewskich barwach rozegrał Przemysław Galewski (eval 26).

KOSZ PLESZEW – ŚLĄSK II WROCŁAW 99:70 (25:29, 23:8, 23:20, 28:13)

Kosz Pleszew: Przemysław Galewski – 25 (3), Artur Mrówczyński – 15, Rafał Urbaniak – 13, Paweł Mowlik – 13, Paweł Lasota – 13 (1), Alan Urbaniak – 10, Mikołaj Serbakowski – 10, Mateusz Zimny – 0, Maciej Graja – 0, Rafał Kikowski – 0, Szymon Dekiert – 0, Dominik Walczak - 0