› Sport i rekreacja› Piłka nożna 8 dni temu    7.10.2018
Piotr Hain
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Żaki rozegrały dobry mecz, ale przegrały z Czarnymi 1:3Żaki rozegrały dobry mecz, ale przegrały z Czarnymi 1:3 fot. P. Hain

Derby to derby. W tych akurat było niemal wszystko. Zwroty akcji, piękne bramki, rzuty karne, żółte i czerwone kartki.

Lepiej rozpoczęły Żaki, bo już w 4’ Jakub Borecki uderzył z rzutu wolnego nie do obrony, „zdejmując pajęczynę” w dobrzyckiej bramce. Dziesięć minut później wyrównał z rzutu karnego Damian Baran, a „jedenastka” podyktowana została za faul na Jakubie Wasielewskim. Kuba asystował też przy drugim golu dla Czarnych, takiego z gatunku „stadiony świata”. Autorem fantastycznego trafienia z woleja był Gracjan Kowalski (40’). Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że dobrzyczanie od pięciu minut grali w osłabieniu po czerwonej kartce w wyniku dwóch żółtych dla Huberta Matyjasika. Żaki, grając w przewadze, osiągnęły optyczną przewagę, ale to kontrataki Czarnych były groźniejsze. I to dobrzyczanie po faulu na Remigiuszu Prusaku otrzymali od sędziego drugą „jedenastkę”, którą ponownie wykorzystał Damian Baran (53’). W 69’ siły się wyrównały, bo Paweł Węclewski za akcję ratunkową obejrzał czerwony kartonik. Wynik już się nie zmienił, choć były jeszcze okazje z obu stron. Czarni pokonali Żaki 3:1

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.