Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego. Promowali gołuchowskie zabytki

› Aktualności 10 miesięcy temu    11.09.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. OKL Gołuchów

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie uczestniczył w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa „Niepodległa dla wszystkich”.

Z tej okazji można było nieodpłatnie zwiedzić ekspozycje stałe mieszczące się w Muzeum Leśnictwa – Oficynie. Przygotowano również na to wydarzenie wystawę pt. "Lasy w stulecie odzyskania niepodległości". Przedstawia ona zbiór dokumentów, map i innych materiałów związanych z gospodarką leśną na terenie naszego kraju od okresu międzywojennego po czasy współczesne. Tuż przy budynku muzeum turyści mogli przystanąć przy stoisku edukacyjnym. Prezentowano na nim zdjęcia pokazujące wkład Lasów Państwowych w odrestaurowanie historycznych gołuchowskich obiektów.

Odwiedzający brali chętnie udział w zabawach i konkursach, poprzez które można było wzbogacić swoją wiedzę na temat historii zabytkowej rezydencji gołuchowskiej i Ośrodka Kultury Leśnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też guesty promujące dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe Gołuchowa zatytułowane: "Śladami Izabelli z Czartoryskich Działyńskiej" i "Wędrówki dendrologiczne".

W wydarzeniu wzięło udział także Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek”, realizując tematykę związaną ze 125-leciem ustanowienia Ordynacji Książąt Czartoryskich w Gołuchowie.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Każdego roku w drugi i trzeci weekend września w całej Polsce w ramach inicjatywy organizowanych jest tysiące wydarzeń kulturalnych związanych z lokalną historią i zabytkami. Tegoroczne EDD są elementem obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Rok 2018 to również Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!