Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Fabianów/Sośnica/Lutynia. Młodzi i starsi na Drodze Krzyżowej [FOTO]

› Aktualności 4 miesiące temu    13.04.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Przeszli ponad 10-kilometrową Drogę Krzyżową. Jej pomysłodawcami była Młodzieżowa Rada Sołecka Fabianowa. Wiodła ona drogami przez dwie parafie (Sośnica i Lutynia), a stacjami były krzyże i figury przydrożne. Prowadził ich krzyż przywieziony przez księdza Marka Piekarskiego z Ziemi Świętej.

Rozważania Drogi Krzyżowej prowadziła młodzież i proboszcz Piekarski. O bezpieczeństwo na trasie zadbali strażacy z OSP Fabianów - Lutynia. Po modlitwie w Sanktuarium w Lutyni była krótka przerwa na odpoczynek i kubek herbaty oraz kanapki, które przygotowały panie z KGW Lutynia. Razem szło 130 osób. Byli to: młodzież, małe dzieci i starsi. Szli nie tylko parafianie ze Sośnicy, ale i z Lutyni oraz goście z okolicznych miejscowości. - Mamy nadzieję, że ta droga pozostanie już tradycją w naszej parafii, o czym wspomniał na koniec ksiądz Proboszcz. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jej organizację i ją wsparli. Do zobaczenia za rok i wielkie brawa dla młodzieży - mówi Maciej Przybyłek, sołtys Fabianowa.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!