Fantastyczny finisz Żaków [ZDJĘCIA]

Fantastyczny finisz Żaków [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Cztery zwycięstwa z rzędu pozwoliły taczanowskim Żakom awansować z ostatniego na ósme miejsce w tabeli kaliskiej A-klasy. W ostatnim pojedynku drużyna trenera Piotra Owczarskiego całkowicie zasłużenie pokonała Grom z Goliny.

Miejscowi szybko ustawili sobie mecz, bo po 17 minutach prowadzili już 2:0. Najpierw Jakub Baranowski sfinalizował golem swoją indywidualną akcję, a na 2:0 podwyższył głową Piotr Szczepaniak po dośrodkowaniu Jakuba Baranowskiego. Krótko po przerwie Krzysztof Potarzycki zdobył kontaktową bramkę i miał sytuację na 2:2 (świetną interwencją popisał się Adam Szczepaniak). Na szczęście bramka Marcina Mielcarka po idealnym zagraniu Kamila Krzywego ostudziła na dobre zapały Gromu. W równolegle rozgrywanym pojedynku Czarni Dobrzyca przegrali w Nowym Karolewie 0:2 z Jaskiniowcem, ale – jak się później okazało – wygrana zespołu z Rajska była Pyrrusowa. Dobrzyczanie pojechali w mocno okrojonym składzie i przegrali w sumie zasłużenie. Praktycznie tylko raz zagrozili bramce rywali – po strzale Marcina Dzierli piłka odbiła się od słupka. W dobrzyckiej bramce udanie zadebiutował Mikołaj Dłużak, który był bez szans na skuteczną interwencję przy obu straconych golach.