Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Ferie. Policja. Zadbajmy o bezpieczeństwo

› Aktualności› Na sygnale 5 miesięcy temu    11.01.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.fotolia.com

Ferie czas zacząć! Dwa tygodnie bez szkoły. Co zrobić, by ten czas był bezpieczny?

Uczniowie szkół województwa wielkopolskiego rozpoczną ferie zimowe. - Wspólnie zadbajmy, żeby to był bezpieczny czas. Oprócz działań, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach, w tym czasie będą prowadzone również działania ukierunkowane pod kątem ujawniania i przeciwdziałania zjawiskom przestępczości i demoralizacji nieletnich "Nielat" - zapowiada aps. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie.

Jak co roku część dzieci i młodzieży wyjedzie na zorganizowane zimowiska, część uda się z rodzinami w miejsca zimowego wypoczynku, ale będą i tacy, którzy zostaną w domach i sporo czasu spędzać będą na przydomowych podwórkach, placach zabaw, lodowiskach, w parkach i nad zamarzniętymi zbiornikami wodnymi. - Zróbmy wszystko, aby ferie były okresem radości i zabawy, a nie czasem tragedii najmłodszych - apeluje funkcjonariuszka.

Policjanci będą prowadzić działania "Nielat" ukierunkowane pod kątem ujawniania i przeciwdziałania zjawiskom przestępczości i demoralizacji nieletnich, które mają na celu ograniczanie negatywnych skutków dla mieszkańców aglomeracji ze strony osób, które z przyblokowej ławki uczyniły centrum życia towarzyskiego, nierzadko bardzo burzliwego, charakterystycznego dla grup tak zwanych blokersów, co bywa bardzo dokuczliwe dla okolicznych mieszkańców.

Ponadto będą prowadzone działania, mające na celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na drogach.

asp. Monika Kołaska:

Chociaż ferie rozpoczynają się w poniedziałek, to spodziewamy się, że już od piątku część uczniów wyjedzie w podróż do miejsc zimowego wypoczynku. Niesie to ze sobą wzmożony ruch na drogach, w szczególności autobusów. Bezpieczeństwa na drogach strzec będą policjanci i inspektorzy transportu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzać będą: stan techniczny autobusów używanych do przewozu dzieci, obowiązkowe wyposażenie, właściwe oświetlenie, używanie pasów bezpieczeństwa, stan trzeźwości kierujących pojazdami, uprawnienia i kwalifikacje zawodowe kierowców wykonujących przewozy autokarowe, czas pracy kierowców, stosowanie przepisów o przewozie dzieci.

Ponadto, podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzać będą: dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, właściwy załadunek sprzętu narciarskiego i bagaży.

Kontrole stanu technicznego autobusów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku będą dokonywane przez policjantów ruchu drogowego i Inspekcji Transportu Drogowego, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu z właściwą jednostką policji. Wskazane jest, by uzgodnienia z policją odbywały się ze znacznym wyprzedzeniem, co przede wszystkim przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na dokonanie kontroli.

Rodzice zamierzający wysłać dzieci na obóz czy kolonie mają możliwość sprawdzenia wiarygodności ich organizatora oraz ewentualne zgłoszenie uwag odpowiedniemu kuratorowi oświaty lub innym służbom, w sytuacji stwierdzenia przez nich nieprawidłowości w organizacji wypoczynku. Od 1 marca 2010 roku obowiązuje znowelizowane rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wypoczynku. Na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl dostępna jest baza zawierająca informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Przed wyjazdem dziecka autokarem na ferie lub wycieczkę, sprawdź, kto i gdzie organizuje jego wyjazd i pobyt. Dowiedz się czy ktoś ze znajomych nie wysłał na wakacje swojej pociechy korzystając z usług tego samego przewoźnika. ZAPAMIĘTAJ!!! – NIŻSZA CENA WYNAJĘCIA AUTOKARU NA WYCIECZKĘ NIE POWINNA DECYDOWAĆ O WYBORZE PRZEWOŹNIKA. Ustal, czy wychowawcy i opiekunowie mają odpowiednie kwalifikacje. Dowiedz się, jaki jest program pobytu i czy jest on zgodny z oczekiwaniami Twoimi i Twojego dziecka. Zgłoś z wyprzedzeniem w jednostce Policji, czas i miejsce wyjazdu zorganizowanych grup, w celu umożliwienia dokonania kontroli kierowcy i stanu technicznego autokaru przed wyjazdem.

PUNKTY KONTROLI AUTOKARÓW:

Parking Kaufland Pleszew ul. Lipowa 14

Przystanek autobusowy przy ul Św. Ducha rejon parkingu przy markecie Netto

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!